تبلیغات
پیش به سوی اندامی متناسب - فواید چای سبز وچگونه چای سبز دم کنیم؟
پیش به سوی اندامی متناسب

کالری کمتر........... زندگی سالمتر......... خوش هیکلتر

              چای سبز   بفرمایید نوش جونتون
 

                                                                چای سبز در صورتی مفید خواهد بود که توسط بدن جذب شود.
پس از جذب وظیفه اصلی آن (به تعبیر ساده): باز کردن منافذ پوستی و سلولی که این کار رو با استفاده از ترکیب با مواد آلی انجام میده. البته مقدار مواد واکنش دهنده در عصاره چای سبز چندان زیاد نیست (اما زیادتر از بقیه نوشیدنیهاست) به همین دلیل در طول روز مصرف 5 تا 6 بار توصیه میشه تا فرایند واکنش در بدن ادامه داشته باشه.

فواید:
به دلیل باز کردن روزنه های سلولی (که مسئول جذب مواد غذایی می باشند) سلولها قادر به جذب مواد غذایی بیشتر و فعالیت بیشتر و سوزاندن چربی بیشتر و در نتیجه تولید گرمای بیشتر بدن می باشند. منافذ پوستی هم که توسط مواد چای سبز (و البته استحمام روزانه) باز شده اند به خوبی این گرما رو به بیرون منتقل می کنند.

توصیه می شود حداقل 1 ساعت پیش از غذا و 2 تا 3 ساعت بعداز غذا چای (هر نوع چای) مصرف نشود مگر با دستور پزشک. در صورت مصرف در ساعات ذکر شده در بالا باید در زمانهای دیگری در روز به فکر تامین ویتامین و آهن بدن خود باشید (با مصرف میوه، سبزی، صیفیجات و ...).البته کاهش مصرف غذاهای چرب نیز یک عامل کاملا موثر خواهد بود

                                                         

بسیاری از افراد هستند که اولین تجربه نوشیدن چایی سبز برای آنها برابر با آخرین تجربه آنها می شود و اشتباه رایجی که در میان این افراد مشترک است به درجه حرارت آب مورد استفاده بر می گردد.....

هنگامی که شما آب جوش را بر روی برگهای چایی سبز میریزید در حقیقت باعث می شوید تا مزه آن تلخ و نامطبوع گردد.

نکته دیگر آن است که برگهای چایی سبز مورد استفاده در ظرفی قرار گیرند تا فضای کافی برای باز شدن داشته باشند. شما می توانید چایی را در آب بگذارید و یا بهتر آن است که از یک سری صافی های مخصوص (که قوریهای امروزه اکثرا آنرا دارند) استفاده نمایید.

دستور تهیه چای سبز به صورت زیر می باشد:

  • آب را در یک کتری تا دمای 80 تا 90 درجه سانتیگراد گرم نمایید.
  • یک قاشق چای خوری از چایی سبز را در صافی که دارای فضای کافی برای باز شدن برگها باشد قرار دهید.
  • آب تهیه نموده را بر روی برگها بریزید.
  • به مخلوط حاصل دو تا سه دقیقه برای درست شدن زمان بدهید.
  • برگها را جدا نموده و از نوشیدن چایی سبز لذت ببرید.

 

از برگهای چای سبز می توانید برای چندین بار استفاده نمایید زیرا مواد موجود در آن با بار اول استفاده به صورت کامل از آن خارج نمی شوند.

برخی از انواع چای سبز نیز هستند که حتی تا هفت دقیقه برای آماده شدن به زمان نیاز دارند. زمان بهینه را می توانید به صورت تجربی بدست آورید.

کیفیت آب می تواند بر روی طعم چای تاثیر بگذارد. اگر آب مورد استفاده شما دارای سختی زیادی می باشد بهتر است که از آب فیلتر شده استفاده نمایید.
                   همواره سالم و خوش هیکل باشید

نوشته شده در یکشنبه ششم دیماه سال 1388 ساعت 17:57 توسط شهره آفاق نظرات | |قالب جدید وبلاگ پیچك دات نت