تبلیغات
پیش به سوی اندامی متناسب - دوم بهمن 1388
پیش به سوی اندامی متناسب

کالری کمتر........... زندگی سالمتر......... خوش هیکلتر

کم کالری 2بهمن

   ----------

میان وعده   -------------
ناهار   --------------------
میان وعده   --------------------------
شام    سبزیجات پخته(یه بادنجون زرگ و 3کدوی متوسط و نصف کلم و3ساقه کرفس و فلفل  زیاد)ساعت 30/8- 150کالری
میان وعده   --------------
مکمل ها لووتیروکسین-زینک/فرفولیک.ب کمپلکس.
کالری مکمل ها 10کالری
مایعات مصرفی    اب
کالری مایعات  ----------
خواب بعد از ظهر 1ساعت
ساعت خوابیدن شب
جمع کل 150کالری

موضوع امتیاز  جمعه دوم  بهمن ماه 1388
 12 لیوان آب روزانه   1امتیاز

 نیم ساعت ورزش 1امتیاز و هر 10 دقیقه1امتیاز اضافه(500 طناب 4امتیازو اسکی فضایی نیم ساعت ا امتیاز  /50حرکت کش 1امتیاز)

    15دقیقه اسکی فضایی/به علت گرفتگی ساق پا3امتیازز30دقیقه دیگر اسکی قضایی

 کالری مجاز روزانه 500کالری /5امتیاز    6امتیاز 

 زیباسازی اندام(پوست و مو  ناخون و ماساز ..)1امتیاز

   پوست  1امتیاز
 لبنیات کم چرب/1امتیاز   -----------------
 2لیوان سبزیجلت پخته/1امتیاز   2امتیاز

 مصرف کرب مجاز(عدم مصرف نان برنج بسکوییت ومیوه های کرب دار) 2امتیاز

  2امتیاز
انتخاب اصلح (کمتر کالری گرفتن و عدم مصرف کرب بالای30)1امتیاز  نخوردن همه وعده ها و یه وعده شام فقط 1امتیاز
 سرکشی به بچه ها هم گروه و غیره/هر 5نفر 1امتیاز   1امتیاز
 رضایت بالای 80 درصد 1امتیاز  
 جمع امتیاز امروز شهره گل گلاب  19امتیاز

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ساعت 9شب:من امروز اولین روزی بود که یه وعده غذایی خوردم و ساعت هشت ونیم شب و اصلا هم گرسنه نبودم..خیلی خوشحالم و میخوام همین روش یه وعده ای رو که تابان عزیز هم این کارو کرده و نتیجه گرفته رو ادامه بدم ...برام دعا کنید موفق بشم...این خیلی خوبه که ادم تمام روز دهنش نجنبه و معده استراحت کنه و تازه امروز بعد از ظهر هم خوابیدم و خیلی چسبید و حالا که یه وعده ای شدم میتونم تا سقف 300 تا400 کالری بخورم و متنوع و سالم..امروز چون ساق پاهام گرفته  به خاطر ورزش غلط دیروز ..ورزش کم تونستم انجام بدم ..اما از فردا تقسیم میکنم که فشار ایجاد نشه...الان هم شام رو خوردم و تا فردا شب از غذا و.. خبری نیست و  این یعنی اینکه من روی خودم مسلط شدم نه شکمم روی من!!!از خدای مهربون هم ممنونم که من رو کمک کرده تا بتونم این کار رو کنم..راستی بچه ها عسل عزیز میخواد به سفر کربلا بره  ..این عالیه خدایا...خیلی از بچه ها میخوان سبزیجات پخته رو امتحان کنن و اگه شما هم امتحان کردید خبر بدین ..بچه ها راستی چرا به مریم جون(الیس در سرزمین عجایب )کم سر میزنید ..اون  توی مالزیه و حتما برید منزلش  ...داره وزن کم میکنه ها!!باروون جونم هم میخواد بره توی فاز سبزیجات ...باروون تبریک میگن .....باید ببینیم شیما جون چه کرده و برامون خبر بیاره ...خونه جدید توئیگی که رفتین  ؟!!هان ؟؟!!نرفتین..زودی برو ..ادرس خونه جدید توی لینکها هست ...من فکر کنم معده ام کمی کوچک شده چون وقتی  کمی بیشتر از معمول میخورم دلم درد میگیره و انگار یه توپ توشه و اصلا نمیشه فشارش داد!!!!این خوبه که بیشتر از حد معمول نمیتونم بخورم..خدایا ممنونم.... من اگه هم وزنم کم نشه ولی چون   رویه خوردنمو تغییر دادم عالیه و میتونه در دراز مدت موثر باشه.. ارمیتای عزیز هم باعث شد که منم به ورزش روی بیارم ..ازش ممنونم اون 70کیلو شده و این فوق العادس...یه چیزه دیگه من نمیدونستم نورث اینقدر خوش هیکله ..باید یه دستی رو ی سر من بکشه..لطفا...خخیلی خوشحالم که همتون دارید برنامه ریزی کاهش وزن تا تعطیلات بهمن میکنید ..همه داریم لاغر میشیم..فاطیما که دیگه داره از همه جلو میزنه ..وای خدایا ممنونتم ...شب خوبی داشته باشید همراه با معده آرام .....بوس بوس

 

فواید رژیم غذایی سبزیجات

 سفره غذایی ما ایرانی‌ها هر روز پر است از انواع مرغ، گوشت، لبنیات، برنج، ماهی و ...، به طوری كه همه ما در روز دست‌كم یك بار از این مواد غذایی در وعده‌های غذایی خود استفاده می‌كنیم.


البته مزایای مرغ و ماهی و لبنیات بر كسی پوشیده نیست، اما نكته قابل‌توجه نقش كمرنگ مصرف سبزیجات در رژیم غذایی خانواده‌ها است. شاید پروسه خرید، پاك كردن و شستن سبزیجات به‌ویژه در هفته‌‌های اخیر كه احتمال ابتلا به وبا نیز افزایش یافته است، آنقدر مقوله پیچیده و وقت‌گیری است كه باعث شده اغلب ما به طور كلی قید مصرف سبزیجات را بزنیم و این منبع غذایی سرشار از انواع ویتامین‌ها را از وعده غذایی‌مان حذف كنیم. البته اگر شانس داشتن یك همسر كدبانو یا یك مادر خانه‌دار را در خانواده داشته باشید هرگز لذت خوردن سبزی تازه به همراه غذا را از دست نمی‌دهید.
فواید بی‌شمار سبزیجات بر كسی پوشیده نیست، اما شاید همان بحث طولانی بودن خرید تا مصرف آن نقش سبزیجات را در رژیم غذایی خانواده‌ها كمرنگ كرده است. در این گزارش سعی می‌شود شما را تا حدودی با فواید انواع سبزی آشنا كنیم تا شاید پیچیده بودن پروسه خرید تا مصرف سبزی را به جان بخرید و این منبع سرشار ویتامین‌ها را به سفره غذایی خود بیشتر راه بدهید.
اولین نكته در مورد سبزیجات، میزان كالری پایین آنها است. بنابراین به افرادی كه رژیم‌های لاغری می‌گیرند مصرف سبزیجات توصیه می‌شود.
از سوی دیگر چربی سبزیجات نیز بسیار پایین و فاقد كلسترول است، از این رو می‌تواند از بروز بیماری‌های قلبی در افراد جلوگیری كند.
سبزیجات دارای سدیم پایینی هم هستند. سدیم بیش از حد، باعث بروز فشار خون در افراد می‌شود. علاوه‌بر آن سبزیجات منبع غنی ویتامین‌ها و مواد معدنی می‌باشند و از بروز انواع سرطان‌ها جلوگیری كنند.
مواد فیبردار نیز به وفور در سبزی‌ها یافت می‌شود به همین دلیل مصرف سبزیجات ریسك ابتلا به سرطان روده را نیز كاهش می‌دهد.
در زیر به خواص برخی سبزی‌ها به طور اختصار اشاره می‌شود.
كاهو
كاهو از سبزی‌هایی است كه علاوه‌بر خواص درمانی، مصرف غذایی نیز دارد.
كاهو خون را صاف و تمیز می‌كند و خواب‌آور و آرام‌بخش است.
كاهو از آنجا كه دارای آهن فراوان است از طبیعی‌ترین درمان‌های كم‌خونی است. همچنین برای تقویت بینایی و ضعف اعصاب نیز موثر است.
كاهو ضدیبوست و خشكی مزاج است و چهره را با طراوت می‌كند.
علاوه‌بر آن كاهو ملین و ادرارآور است و برای معالجه یرقان، انسداد مجاری طحال و كبد نیز موثر است.
كلم
كلم گیاهی با تنوع زیاد است. كلم برگ، كلم بروكل، كلم پیچ، كلم قمری و كلم بروكلی از انواع كلم‌ها هستند.
انواع كلم منبع غنی ویتامین C، A و اسید فولیك است و عناصری مانند گوگرد، فسفر و كلسیم نیز به وفور در آن یافت می‌شود. از مهم‌ترین خواص این خانواده می‌توان به تاثیر آنها در پیشگیری از سرطان اشاره كرد. این خاصیت به دلیل وجود مواد آنتی اكسیدان در این خانواده است.
مطالعات نشان می‌دهد افرادی كه از سبزیجات خانواده كلم زیاد مصرف می‌كنند كمتر به سرطان كولون مبتلا می‌شوند.
كرفس
كرفس گیاهی است علفی. این گیاه كلیه و مثانه را تمیز می‌كند و همچنین ملین است. دانشمندان معتقدند كه كرفس بهترین ماده غذایی برای جلوگیری از عفونت مجاری ادرار و بالا رفتن اسید اوریك است.
جالب است بدانید كرفس بوی بد دهان را نیز از بین می‌برد. از دیگر خواص كرفس می‌توان به خاصیت تقویت‌كنندگی معده و اعصاب اشاره كرد. همچنین خوردن كرفس حافظه را زیاد و قلب را پاك می‌كند كرفس در افزایش شیر مادر نیز موثر است.
اسفناج
اسفناج از نظر داشتن ویتامین B3 بسیار غنی است. همچنین حاوی مقدار زیادی آهن، كلسیم، سدیم، پتاسیم، ید، مس، كلروفیل و ... دارد.
اسفناج به دلیل داشتن منیزیم از پیشرفت سرطان جلوگیری می‌كند.
اسفناج در پایین آوردن تب، رفع ورم روده كوچك، درمان یبوست، لاغر شدن و رفع تشنگی موثر است. این سبزی همچنین هضم غذا را تسریع می‌كند و بهترین دارو برای افرادی است كه مبتلا به كم خونی هستند.
گوجه فرنگی
گوجه‌فرنگی سرشار از ویتامین B2، B1، A و C، آب، املاح و مواد معدنی از جمله كلسیم، فسفر، سدیم، پتاسیم، منیزیم، آهن، مس، روی، آرسفیك و كبالت است.
مصرف گوجه‌فرنگی سبب كاهش ابتلا به سرطان لوزالمعده و پروستات می‌شود. كیلو پن موجود در گوجه‌فرنگی مانع ایجاد كلسترول در خون می‌شود و از این رو از بروز حملات و بیماری‌های قلبی جلوگیری می‌كند. مصرف گوجه‌فرنگی ضامن سلامت و شادابی پوست بدن به ویژه صورت است. نكته جالب اینكه گوجه‌فرنگی داروی مناسبی برای رفع عصبانیت است و مصرف مداوم آن سیستم عصبی بدن را تقویت می‌كند. گوجه‌فرنگی به علت داشتن فیبر در كاهش وزن نیز موثر است.
فلفل
این دسته از سبزی‌ها از فلفل سبز دلمه‌ای گرفته تا فلفل تند قرمز، دارای خواص مفیدی برای بدن هستند. افزایش جریان خون، تحریك سیستم عصبی، افزایش اشتها و رهایی از سوء هاضمه از جمله خواص این سبزیجات است. همچنین این گیاه باعث كاهش كلسترول خون و كاهش شدت سیگنال‌های درد در بدن می‌شود و از انعقاد خون در رگ‌ها نیز جلوگیری می‌كند.
ریحان
ریحان سبزی معطر و بادشكن است. این گیاه اگر چه به عنوان سبزی خوردن یا طعم‌دهنده به غذا استفاده می‌شود ولی خواص درمانی نیز دارد.
ریحان آرامش‌دهنده اعصاب است و برای سردردهای عصبی بسیار موثر است. همچنین گیاهی نشاط‌آور است. ریحان ضد دل پیچه است و از اسهال نیز جلوگیری می‌كند.
نگهداری سبزیجات
برای آنكه سبزیجات شما از جمله كاهو زرد و پلاسیده نشود. جایگاه مخصوص نگهداری سبزیجات را در یخچال با حوله كاغذی یا دستمال سفید بپوشانید. كاغذ رطوبت اضافه را جذب كرد و سبزیجات و میوه‌ها را برای مدت بیشتری تازه نگه می‌دارد. یا چند قطعه اسفنج خشك در قسمت مخصوص سبزیجات قرار دهید. اسفنج خشك مانند كاغذ رطوبت را جذب می‌كند و از فاسدشدن میوه‌ها و سبزیجات برای مدتی جلوگیری می‌كند.
بیرون راندن حشرات از سبزیجات
برای آنكه حشرات را از سبزیجاتی مانند گل‌كلم و كلم و ... بیرون برانید، مدت 15دقیقه آن را در آب سردی كه با چند قاشق چایخوری نمك یا سركه مخلوط كرده‌اید، قرار دهید.
‌بوی مطبوع سیر
برای آنكه سالاد خوشمزه‌ای داشته باشید یك حبه سیر را له كرده، قبل از آنكه اجزای سالاد را در ظرف بریزید، سیر را به اطراف ظرف بمالید، سالاد شما طعم مطبوعی از سیر به خود خواهد گرفت.
گشنیز
این سبزی نیز معطر است. خوردن گشنیز با غذا از ترش كردن جلوگیری می‌كند و جلوی مسمومیت‌های غذایی را می‌گیرد. برای برطرف كردن بوی بد دهان نیز موثر است. همچنین این سبزی ضد نفخ است و دل درد را برطرف می‌كند. مصرف گشنیز برای دهان و دندان نیز مفید است و درد دندان را برطرف می‌كند.
نعناع
نعناع علاوه بر كمك به هضم غذا باعث می‌شود افراد حالت هوشیاری و بیداری خود را حفظ كنند. نعناع آرام‌بخش نیز هست.
كنگر
كنگر منبع غنی پتاسیم، آهن، فولات، كلسیم، ویتامین B1، سدیم و فیبر است. این سبزی برای دستگاه گوارش مفید است و به هضم غذا كمك می‌كند. كبد را در برابر عفونت حفظ می‌كند و خاصیت مسهلی نیز دارد. این سبزی خطر ابتلا به سرطان روده باریك را كاهش می‌دهد و پوست را نیز در برابر سرطان محافظت می‌كند.
چغندر
چغندر سرشار از كربوهیدرات، منبع خوب پروتئین و دارای مقدار زیادی ویتامین و عناصر معدنی است.
فاقد چربی و كلسترول است و منبع جذب فیبر شناخته شده است. آنتی‌اكسیدان موجود در چغندر به تقویت بافت‌های بدن و سلامتی پوست كمك می‌كند. جلوی ضعف، اغتشاش در خواب، رنگ‌پریدگی و زخم‌های زبانی را می‌گیرد. همچنین ادرار‌آور و آرام‌كننده است. چغندر موجب تصفیه خون می‌شود و از بیماری‌های قلبی نیز جلوگیری می‌كند.
سیر
قند خون را كاهش می‌دهد، اثر سمی نیكوتین حاصل از دود سیگار را برطرف می‌كند، كم‌كردن چربی خون، كاهش فشار خون، ضد سرطان، ضد اسهال، ضد سل ریوی، ضد آماس كبد، تسكین دردهای قلبی، درمان واریس، ضدعفونی كننده معده، نشاط‌آور قلب، پاك‌كننده مجاری تنفسی و هزاران خاصیت دیگر از جمله فواید بی‌شمار این گونه سبزی است.

ا


این لیست قیمت رو گذاشتم که ببینید با هزینه کم هم میشه به تناسب اندام رسید!!!

میبینید که مقروم به صرفه هم هست..

حتما نظر بدید لطفا

----------------------------------------------------------------------------------------------

مکمل ویتامین و املاح برای

جلوگیری از ریزش مو

دریافت کم ویتامین های گروه B به خصوص B6، بیوتین، اینوزیتول و اسید فولیک و املاحی مانند گوگرد، منیزیم و روی باعث ریزش مو می شود.

ویتامین های ..........

گروه B به خصوص B5 ( اسید پانتوتنیک) و B3 ( نیاسین) نقش مهمی در رویش مو دارند. در آزمایشات حیوانی نشان داده شده که اسیدهای آمینه در ضخامت مو موثر هستند. بعنوان مثال دریافت کم منیزیم در موش های آزمایشگاهی باعث ریزش موی زیادی در آنها شد. کمبود بعضی ویتامین های گروه B مثل بیوتین و اینوزیتول نیز باعث ریزش مو می شود.

البته این کمبودها را می توان با تغذیه صحیح و مناسب جبران کرد.

دریافت مکمل های ویتامینی در بعضی موارد باعث رشد مو شده است. مردانی که دچار کمبود B6 هستند اغلب دچار ریزش مو می شوند. حتی کمبود اسید فولیک باعث طاسی بعضی مردان می شود. مطالعات حیوانی نشان داده دریافت طبیعی و نرمال این ویتامین ها باعث می شود موها به وضعیت قبلی خود برگردند.

دریافت دوز بالای ویتامین A (صد هزار واحد بین المللی در روز ) برای یک مدت طولانی، باعث ریزش مو می شود ، ولی قطع دریافت آن مشکل را حل می کند.

بطور کلی اگر کمبود یک ماده مغذی باعث ریزش مو شود، با دریافت مقدار کافی و لازم آن می توان مشکل را برطرف کرد.

در زیر نام تعدادی از مکمل ها و مقدار مصرف آنها را برای شما آورده ایم.

*تذکر : مصرف این داروها و مکمل ها باید با توصیه و مشورت پزشک باشد و از مصرف خودسرانه آنها جداً خودداری کنید ، زیرا ممکن است برای شما مشکل ساز شود.

اسیدهای چرب ضروری :

اسیدهای چرب ضروری ( روغن بذرکتان، روغن ماهی و روغن گل پامچال منابع خوبی هستند) حالت مو را خوب می کنند و از خشکی و شکنندگی آن جلوگیری می کنند.

مقدار مصرف : 500 میلی گرم در روز

* توجه : این مکمل را به کودکان ندهید.

ویتامین های گروه B :

این گروه ویتامین ها نقش مهمی در حفظ سلامتی و رشد مو دارند. مواد غذایی غنی از ویتامین های گروه B شامل: حبوبات ( مثل لوبیا و نخود )، هویج ، گل کلم ، سویا، مخمر خوراکی، سبوس  غلات، آجیل  و تخم مرغ  است.

برای تأثیر بیشتر، غیر از منابع غذایی ویتامین های گروه B از مکمل های آنها (مثل شربت B- کمپلکس ) نیز استفاده کنید.

ویتامین B3  ( نیاسین) : سه بار در روز و هر بار 50 میلی گرم.

ویتامین B5( اسید پانتوتنیک) : سه بار در روز و هر بار 100 میلی گرم.

ویتامین B6  ( پیریدوکسین) : سه بار در روز و هر بار 50 میلی گرم.

بیوتین

در حفظ سلامتی پوست و مو تأثیر بسیاری دارد و حتی می تواند از ریزش مو در آقایان جلوگیری کند. موادغذایی غنی از بیوتین را به مقدار زیاد مصرف کنید یا مکمل خوراکی آن را بخورید.

منابع غذایی بیوتین شامل: مخمر، برنج قهوه ای، نخودسبز، عدس، جو، سویا، دانه آفتابگردان و گردو است.

مقدار مصرف : سه بار در روز و هر بار 50 میلی گرم.

اینوزیتول

برای رشد مو ضروری است.

مقدار مصرف : دو بار در روز و هر بار 100 میلی گرم.

ویتامین C

ویتامین C جریان خون را در پوست سر بهبود می بخشد و از دیواره مویرگ های خونی که خون را به فولیکول های مو می رسانند، حفاظت می کند.

مقدار مصرف : 3000 تا 10000 میلی گرم در روز.

ویتامین E

دریافت اکسیژن را افزایش می دهد و باعث گردش بهتر خون در پوست سر می شود. سلامتی و رشد مو را بهبود می بخشد.ویتامین E بعنوان یک آنتی اکسیدان نقش مهمی در سیستم ایمنی بدن ایفا می کند.

از آنجایی که سلامتی موها با سلامتی سیستم ایمنی مرتبط است، می توان گفت ویتامین E با تقویت ایمنی بدن، رشد موها را افزایش می دهد.

مقدار مصرف : ابتدا با 400 واحد بین المللی (IU) در روز شروع کنید و کم کم آن را به 800 تا 1000 واحد بین المللی در روز برسانید. واحد بین المللی مثل میلی گرم، یکی از واحدهای اندازه گیری است.

روی

با تقویت ایمنی بدن، رشد موها را تحریک می کند.

مقدار مصرف : 50 تا 100 میلی گرم در روز . بیشتر از این مقدار مصرف نکنید.

سایر مواد مغذی

کوآنزیم Q10 :

کوآنزیم Q10 گردش جریان خون را در سر بهبود می بخشد. مقدار اکسیژن بافت ها را افزایش می دهد. همچنین برای حفظ سلامتی قلب  بسیار مهم است. 60 میلی گرم در روز مصرف کنید.

L- سیتئین و L- متیونین :

دو اسیدامینه ای که حالت، کیفیت و رشد موها را بهبود می بخشند و از ریزش مو جلوگیری می کنند.

مقدار مصرف : 500 میلی گرم دو بار در روز و با معده خالی .

 

 

 


نوشته شده در جمعه دوم بهمنماه سال 1388 ساعت 18:40 توسط شهره آفاق نظرات | |قالب جدید وبلاگ پیچك دات نت