تبلیغات
پیش به سوی اندامی متناسب - شنبه اول هفته 10بهمن آفتابیییییییییییییی
پیش به سوی اندامی متناسب

کالری کمتر........... زندگی سالمتر......... خوش هیکلتر

شبنه 11بهمن افتابی و کمی سرد..یه وعده کم کالری

---------------------

میان وعده   -------------
ناهار  -----------------
میان وعده  -------------------
شام

   سبزیجات پخته(3تا قرچ/یه بادنجون/کدو یه دونه / هویج یه دونه / کرفس یه کیسه)یه جوجه /یه کباب 5سانتی200کالری 

میان وعده    2تا خیار/4تا قارچ/2قاشق ماست/سیب 3تا کدو پخته150کالری
مکمل ها  ویتامین ب6 لووتیروکسین زینک
کالری مکمل ها  --------
مایعات مصرفی  اب چای
کالری مایعات  ------------
خواب بعد از ظهر -------------
ساعت خوابیدن شب
جمع کل  350

موضوع امتیاز شنبه 10بهمن ماه 1388
 12 لیوان آب روزانه   ا امتیاز 

 نیم ساعت ورزش 1امتیاز و هر 10 دقیقه1امتیاز اضافه(500 طناب 4امتیازو اسکی فضایی نیم ساعت ا امتیاز  /50حرکت کش 1امتیاز)

      35دقیقه اربی ترک =700کالری4امتیاز

40دقیقه اربی ترک معادل750کالری5امتیاز

بازم میزنم.......30دقیقه اربی ترک4امتیاز

 کالری مجاز روزانه 500کالری /5امتیاز  

 زیباسازی اندام(پوست و مو  ناخون و ماساز ..)1امتیاز

 پوست  و  ماسک مو   و پوست رو سفیده گذاشتم 3امتیاز
 لبنیات کم چرب/1امتیاز

1امتیاز

 2لیوان سبزیجلت پخته/1امتیاز     4امتیاز

 مصرف کرب مجاز(عدم مصرف نان برنج بسکوییت ومیوه های کرب دار) 2امتیاز

  2امتیاز
انتخاب اصلح (کمتر کالری گرفتن و عدم مصرف کرب بالای30)1امتیاز

    تا این لحظه / باقالی پلو با گوشت سازمان رو نخوردم!1امتیاز /من شام خورشت بادنجون چرب درست کردم اما لب نزدم 1امتیاز  /عصرونه برای مامان اینا املت درست کردم ا ما لب نزدم!!1امتیاز 

 سرکشی به بچه ها هم گروه و غیره/هر 5نفر 1امتیاز 3
 رضایت بالای 80 درصد 1امتیاز  
 جمع امتیاز امروز شهره گل گلاب  29امتیاز

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در ادامه مطلب ..بقیه رو ببینید

سلام دوستای نازنینم ...به قول آقای حلت..حالتوووووووون چطورررررررررررررره؟؟بله

عالیهههههههه!!!!!!!!!!

بچه ها میخواستم بگم اولا برای بهروز بقایی دعا کنین چون از یک شنبه که حالش دوباره به هم خورد تو بیمارستانه...خیلی سر در گمه..خودش هم نمیدونه چرا؟!پاشده بود یه کاره رفته بود رشت بیمارستان ..آخه مگه تهران چی بود؟که توی راه برگشت حالش به هم میخوره..الان با وجود اینکه یه کار روی صحنه داره نتونست بره...و کلامش هم منقطعه...براش دعا کنین..خواهشا...چون ما ها با دیدن سریالاش بهترین لحظه هارو داشتیم... و البته داریم......................

در مورد امروز هم که سر کارم که بودم نهار شون باقالی پلو با گوشت بود که من با هزار ترفند نخوردم...و تا الان هم جز آب و مکمک هام چیزی نخوردم...شام هم پختم اما اصلا نخوردم ...یه سری از بچه ها گفته بودن چطوری ورزش کنیم؟من خودم چون باید یه سری برنامه رو از رادیو گوش کنم و یا گاهی با تلویزیون  اربی ترک میزنم و اصلا هم متوجه زمان نمیشم و خیلی هم اون برنامه برام دلچسبه و هم ورزش..من هر وقت که رادیو گوش میکردم یا تلویزیون نگاه میکردم باید یه بشقاب خوردنی میذاشتم و با هیجانهایی که برام پیش میومد خوردنم هم هیجان میگرفت..باور کنین اگه توی اون بشقاب ماکارونی بود یا کاه و علف با هم فرقی نمیکرد ..مهم این بود که یه چیزی بره تو حلقم و از اونجا قورت بدم!!برای همینه میگم شما هم که دارین فیلم میبینین خوب ورزش کنین..اینجوری اونایی که میگن ما وقت نداریم هم حل میشه و یه تیر دو نشون میشه! بچه ها مهم نیست که چقدر وقت داریم ..مهم اینه درست عمل کنیم..چون اگه استرس زمان روی ما فشار بیاره ممکنه خراب کنیم..پس اولین چیز این که کالری رو در حد فعالیت بخوریم نه اینکه بیشتر ..بعد از اون ور ورزش هم نکنیم...یکی رو انتخاب کنیم ...یا هردو باهم که عالی میشه..خوردن متعادل و ورزش...نیم ساعت قبل و 2ساعت بعد از ورزش هم چیزی نخوریم..در زمان ورزش هم شکممون بدیم تو تا انقباض ها به اب شدنش کمک کنن...از این خوشحالم که چند تا از دوستان دارن وزن رو تثبیت میکنن ..این یعنی موفقیت..پس ما هم میتونیم...من با اربی ترک اصلا خسته نمیشم...ران و پهلوهام دارن خوش فرم میشن..این شاید اولین باریه که دارم کاهش وزن همراه با ورزش رو تجربه میکنم..دفعه های قبل فقط نخوردن بود!!!از این بابت خوشحالم..چون دیشب بابایی که جوجه و کیک و..اورد من فقط جوجه رو انخاب کردم..حتی خودم کیک و شیرینی ها  رو فریز کردم و بوی خوش اونه اصلا وسوسم نکرد..خدایا ممنونم.. همتون رو از صمیم قلب دوست دارم ...بوس بوس بوس

مهکامه جون من از شما آدرسی ندارم؟!!!

بچه ها مریم جون (آلیس در سرزمین عجایب)یه سری کالری های جدید از توی مجله گذاشته ..حتمت نگاه کنین..خیلی جالیه..همبرگر و ...نوشته!!!!

باقی  عکسارو در ادامه میذارم...ببینید لطفا...........

------------------------------------------------------------------

خوبه که این 17 نکته رو بدونیم...و البته عمل کنیم!!!!!!

هم سایز کم کنیم ...هم وزن!!!

نکته 1 -- چه مقدار کالری روزانه باید مصرف کنیم تا چاق نشویم؟
این سوال یک فرمول خیلی ساده دارد؛

1. وزنتان را به پوند (هر پوند= 453 گرم) در 2.2 تقسیم کنید.

2. آنرا در 24 ضرب کنید. (این مقدار کالری است که برای زنده ماندن باید استفاده کنید)

3. با ضرب عددی که در شماره 2 به دست آورده اید در 1.6 می توانید میزان کالری فعالیت خود را به دست آورید. این آن مقدار کالری است که باید روزانه مصرف کنید و چاق هم نخواهید شد. برای کاهش وزن، باید میزان کالری هایی که می سوزانید از مقدار کالری هایی که مصرف می کنید کمتر باشد، حال چه با ورزش کردن باشد چه با کمتر خوردن.


نکته 2 -- ساده ترین راه برای پایین آوردن کلسترول:

1. انگور بخورید. پوست انگور حاوی ترکیبی است که به پایین آوردن کلسترول کمک می کند.

2. سیر بخورید. سیر ماده ای است که به طرز نیرومندی کلسترول را پایین می آورد. همچنین به پایین آوردن فشارخون نیز کمک می کند.

3. در روز دو عدد هویج بخورید. همین به تنهایی کلسترول شما را 10 تا 20 درصد پایین خواهد آورد.

4. حداقل سه بار در هفته پیاده روی 30 دقیقه ای داشته باشید.


نکته 3 – 6 راز لاغری:

همه انسانها در طول زندگی خود یک رژیم غذایی را امتحان می کنند و تقریباً همه آنها در آن شکست می خورند. در دنیای واقعی، برای همه ما دشوار است که به یک رژیم غذایی پایبند بمانیم. آنها که از طریق رژیم غذایی وزن کم میکنند، بعد از مدتی بیشتر از آن وزن از دست رفته را اضافه می کنند. بهترین راه برای دستیابی به کاهش و کنترل وزن ایجاد تغییرات کوچکی در شیوه زندگی تان است.

در زیر به چند راه عالی اشاره می کنیم که به شما کمک میکند بدون هیچگونه رنج و عذاب وزن کم کنید.

1. از خوردن صبحانه غفلت نکنید.

تحقیقات ثابت کرده است که افرادیکه صبحانه می خورند، بیشترین موفقیت را در کنترل وزن خود دارند. خوردن صبحانه قند خون شما را تثبیت کرده، چربی سوزی شما را تقویت کرده و اشتهایتان را سرکوب می کند.

2. کمی طعم به زندگیتان بدهید.

خردل و فلفل قرمز را به برنامه غذاییتان اضافه کنید. همچنین سیر و پیاز را. این موادغذایی حس چشایی شما را ارضاء کرده و باعث می شود کمتر غذا بخورید. و بالاتر از همه اینها، این موادغذایی 45 تا 75 کالری از کالری های مصرفیتان را پس از هر غذا می سوزاند.

3. اشتهایتان را از بین ببرید.

30 دقیقه قبل از غذا، یک خوراک مختصر، سبک و کم کالری بخورید (یک برش طالبی، یک هویج، یک پرتقال، یک گلابی، یک تکه نان گندم کامل و ...). 20 دقیقه طول می کشد تا مغزتان از معده تان پیامی دریافت کند. زمانیکه برای خوردن غذا می نشینید، مغر شما این پیام را دریافت کرده است که دیگر گرسنه نیستید. و با این روش خیلی کمتر غذا خواهید خورد.

4. به موسیقی مناسب گوش کنید.

قبل از اینکه برای خوردن غذا پشت میز بنشینید، موسیقی آرامبخش را روشن کنید. تحقیقات ثابت می کند که با گوش دادن به موسیقی ملایم شما خیلی آرامتر غذا خواهید خورد. کمتر هم غذا خواهید خورد.

5. بلافاصله بعد از خوردن غذا دندانهایتان را مسواک کنید.

مسواک زدن دندانها بعد از خوردن غذا، اشتهایتان را فروخواهد نشاند. چرا؟ به خاطر اینکه خمیردندان نعنایی حس چشایی شما را ارضاء کرده و تمایل کمتری به غذا و تنقلات بیشتر پیدا خواهید کرد.

6. خواب کافی داشته باشید.

خیلی از آدم ها از روی گرسنگی غذا نمی خورند، بلکه از روی خستگی به سمت غذا روی می آورند. پس به جای اینکه 15 دقیقه برای خوردن یک کاسه بستنی وقت بگذارید آن 15 دقیقه را صرف یک استراحت کوتاه کنید. همچنین اطمینان یابید که 7 الی 8 ساعت خواب شب را به طور کامل داشته باشید.


نکته 4 –حرکات کششی:

اگر تصور می کنید که حرکات کششی بهترین راه برای شروع تمریناتتان است، کاملاً در اشتباهید. انجام حرکات کششی روی عضلات سرد ممکن است منجر به آسیب دیدگی شود. مهم نیست که چه ورزشی می خواهید انجام دهید، بهتر است قبل از شروع ابتدا بدنتان را گرم کنید و بعد حرکات کششی را انجام دهید. بهترین روش برای گرم کردن نوع سبکی از همان ورزشی است که می خواهید انجام دهید. مثلاً اگر میخواهید پیاده روی کنید، ورزشتان را با 5-3 دقیقه پیاده روی کند شروع کنید. تمرینات کششی ملایم را نیز بعد از تمریناتتان انجام دهید نه قبل از آن.


نکته 5 – برای متناسب شدن اندامتان هیچوقت دیر نیست.

اگر سنتان بالای 50 سال باشد دلیل بر این نیست که نمی توانید ورزش کنید، حتی اگر هیچوقت در طول عمرتان ورزش نکرده باشید. باوجود سالهای سال زندگی یکجانشینی، هنوز هم می توانید به ورزش و تناسب اندام روی بیاورید. در یک تحقیق مشخص شد افرادیکه در زندگی گذشته خود ندرتاً ورزش می کرده اند، به همان اندازه کسانیکه 10 سال به طور منظم ورزش می کرده اند، می توانند به تناسب اندام دست یابند.


نکته 6 – چرا با بالا رفتن سن کاهش وزن دشوارتر می شود؟

تغییراتی که با بالا رفتن سن در متابولیسم، ساخت بدن، نیازهای غذایی، و میزان فعالیت بدن ایجاد می شود، کاهش وزن را کمی دشوارتر می کند. با بالا رفتن سن، متابولیسم بدن کندتر می شود و بدن کالری کمتری می سوزاند. اما، دلیل دیگر این سوزاندن کمتر کالری، این است که میزان فعالیت ما نیز کاهش می یابد. فعالیت جسمانی و ورزش بدون شک بهترین راه برای مقابله با کند شدن متابولیسم بدن میباشد.


نکته 7 – چه مقدار باید ورزش کنیم تا بدن به چربی سوزی برسد؟

گرچه 15 دقیقه ورزش کمی چربی می سوزاند، به طور کل 30 دقیقه طول می کشد تا بدن به سراع ذخیره چربی های بدن برود. اگر قصد دارید وزنتان را پایین بیاورید، باید 30 دقیقه تمرین با شدت متوسط مثل پیاده روی، را سه روز در هفته در برنامه خود قرار دهید.


نکته 8 – بهترین ورزش برای کاهش وزن کدام است، پیاده روی یا دو؟

یک مایل پیاده روی به همان اندازه یک مایل دویدن کالری می سوزاند. بعلاوه، پیاده روی فواید خاصی برای کاهش وزن دارد. نیمی از سوخت بدن در حین پیاده روی از چربی ها تامین می شود. اما طی دویدن، کمتر از یک سوم کالری های سوخته شده از چربی ها تامین می شود.


نکته 9 – بیشترین منبع چربی برای خانم ها کدام است؟

برخلاف آنچه که تصور می کنید، چربی های بدن شما به خاطر خوردن گوشت یا شیرینی جات نیست. مقصر اصلی همان سس سالادتان است که %9 از چربی مصرفی شما را تشکیل می دهد. به جای سس سعی کنید از آبلیمو، فلفل و کمی نمک برای چاشنی سالاد استفاده کنید.


نکته 10 – سیریال: شکل هم اهمیت دارد.

فیبر موجود در پوست گندم سالیان سال است که دفاع مکمی در مقابل سرطان به ویژه سرطان روده بزرگ به حساب می آید. تحقیقات جدید نشان می دهد که در سیریال های صبحانه، شکل اهمیت بسیار زیادی دارد. بااینکه پوست گندم برای مقابله با سرطان روده آلت دفاعی خوبی است، این تحقیق دریافته است که پوست گندم گرم شده و فراورده ای تاثیر بیشتری دارد. پوست گندمی که برای مصارف تجاری به شکل نوارهای کوتاه و ترد درآمده است در جلوگیری از سرطان روده کارآمدتر است.


نکته 11 – سایز میانتنه تان را کم کنید.

خانم هایی که ورزش می کنند کمتر از خانم هایی که ورزش نمی کنند دچار چربی شکم می شوند. یک تحقیق جدید نشان داد که خانم هایی که 5 روز در هفته به مدت 30 دقیقه ورزش کرده اند، 17 درصد کمتر از خانم هایی که ورزش نکردند دچار چربی شکم شده اند. بهترین ورزش هم همانطور که قبلاً ذکر شد پیاده روی است.


نکته 12 – آیا عادت دارید شب ها غذا بخورید؟

شما می توانید هر وقت که میل داشتید غذا بخورید. اکثر خانم ها تصور می کنند که اگر شامشان را درهنگام بخورند مستقیماً در بدنشان تبدیل به چربی خواهد شد. طبق یک تحقیق جدید، هیچ جای نگرانی نیست. محققان دریافته اند، خانم هایی که بیش از %52 از کالری های مصرفیشان را بعد از ساعت 5 عصر مصرف می کنند، درمقایسه با افرادیکه بیشتر کالری های مصرفیشان را در طول روز مصرف می کنند، چربی بیشتری به دست نمی آورند. مهم مقدار کالری هایی است که در روز مصرف میکنید نه ساعت مصرف آن.


نکته 13 – آب بخورید....وزن کم کنید.

خیلی از افراد نمی دانند که آب راه بسیار خوبی برای از بین بردن اشتهاست. افراد زیادی تشنگی را با گرسنگی اشتباه می گیرند و درنتیجه پرخوری می کنند. دفعه بعد که خواستید به خوردن تنقلات روی بیاورید، به جای آن یک لیوان بزرگ آب بنوشید. اگر هنوز گرسنه تان بود، احتمالاً یک خوراک مختصر می تواند گرسنگیتان را تا وعده غذای بعد از بین ببرد.


نکته 14 – آجیل= قلبی سالم.

اکثر ما خوب می دانیم که آجیل حاوی میزان زیادی چربی است. از اینرو آنهایی که خیلی نگران وزنشان هستند، از خوردن آن خودداری می کنند. اما آیا می دانستید که چربی موجود در آجیل از جمله چربی های غیراشباع بسیار سالم است؟ تحقیقی جدید نشان می دهد که افرادیکه بیشترین میزان آجیل را می خورند، کمترین احتمال ابتلا به بیماری های قلبی را دارد.


نکته 15 – از خوردن چیپس اجتناب کنید.

چیپس ها هم مثل همان چیپس های سیب زمینی هستند شاید بدتر هم باشند. هر 30 گرم از این چیپس ها چیزی درحدود 150 کالری دارد که تقریباً 10 گرم آن چربی است.


نکته 16 – خمیر بادام زمینی و موز؟

درست است. خمیر سیب زمینی و ساندویچ موز که با نان گندم کامل درست شده باشد، برای سلامت قلب شما بسیار مفید است. بادام زمینی، موز و گندم حاوی میزان زیادی ویتامین B6 می باشند. طبق تحقیقات جدید، افرادیکه بالاترین میزان ویتامین B6 را دارا هستند، کمتر در معرض ابتلا به بیماری های قلبی قرار دارند. منابع خوب دیگر برای این ویتامین عبارت است از: سینه مرغ و سیب زمینی پخته.


نکته 17 – بهترین راه برای کسب آنتی اکسیدان های ضد پیری

آب انگور بنوشید. آنتی اکسیدان موجود در یک لیوان آب انگور معادل آنتی اکسیدان موجود در 12 موز، 11 هلو، و 41 فنجان کاهو می باشد

 


نوشته شده در شنبه دهم بهمنماه سال 1388 ساعت 19:02 توسط شهره آفاق نظرات | |قالب جدید وبلاگ پیچك دات نت