تبلیغات
پیش به سوی اندامی متناسب - انواع داروهای لاغری
پیش به سوی اندامی متناسب

کالری کمتر........... زندگی سالمتر......... خوش هیکلتر

با آن كه هر روزه به شمار افراد چاق و دارای اضافه وزن افزوده می گردد، در كنار آن نیز بر تعداد و تنوع محصولات ویژه لاغری افزوده میشود. اما واقعیت آن است كه اكثریت این گونه فرآورده ها مطلقا سبب كاهش وزن نگردیده و صرفا به منظور درآمد زایی در بازار های جهانی عرضه می شوند. خرید و مصرف آنها تنها جز هدر دادن پول و به خطر انداختن سلامتی شما سودی برایتان نخواهد داشت. به خاطر داشته باشید كه تنها راه رسیدن به تناسب اندام نخست پیروی از یك رژیم غذایی كم كالری و دوم برنامه تمرینات ورزشی منظم می باشد. اكنون به
مكانیزم عمل اینگونه محصولات اشاره میكنیم:

ابتدا محصولاتی كه كاملا بی تاثیر (اگر تاثیر نیز داشته باشند بسیار اندك است) هستند اما متاسفانه بسیاری افراد به سراغشان میروند اشاره میكنیم آنها عبارتند از:
1- چسبهای لاغری
2- كمربندهای لاغری
3- سركوبگرهای اشتهای مغناطیسی
4- ژل و كرمهای لاغری.

قرصهای لاغری از لحاظ عملكرد به 4 گروه تقسیم میگردند:
1- محركها و گرمازاها (HERMOGENIC=STIMULANTS)

محركها و گرمازاها در واقع با افزایش متابولیسم بدن سبب می گردد بدن شما كالری بیشتری بسوزاند.در این قرصها از تركیباتی همچون PHEDRA ،CAFFEINE ،SALICIN GAURANA ،KOLA NUT ،SYNEDRINE ،YERBA MATE ،LEPTOPRINE استفاده میگردد.
(EPHEDRA (MA HUNG كه یكی از اجزاء اصلی در بسیاری از قرصهای لاغری میباشد در گذشته برای تسكین سرفه، آسم و آنفلونزا از آن استفاده می شد. این گیاه دارای EPHEDRINE میباشد و سبب افزایش ضربان قلب و یا ضربان قلب نامنظم، افزایش فشار خون، بی خوابی، تنگی نفس و تشنج می گردد. آلكالوئید دیگر مواد مذكور نیز چنین عوارضی دارند. بیشتر اینگونه مواد تنها آب بدن را كم میكنند نه چربی را. چای سبز نیز در این گروه قرار دارد. (حاوی كافئین میباشد)

2- چربی سوزها (LIPOTROPIC)
این گونه مواد سبب می گردند تا بدن از ذخایر چربی بدن بیشتر استفاده كند. شامل تركیباتی همچون CHROMIUM ،CARNITINE ،HCA میباشند. این گونه مواد نیز عوارض بخصوص خو را داشته و استفاده بیش از حد آنها به كلیه ها آسیب میرساند.

3- سركوبگرهای اشتها (APPETITE SUPPRESSANTS)
CHROMIUM PICOLINATE ،PYRUVIC سركوبگرهای اشتها كه بر هیپاتالاموس مغز كه تنظیم كننده احساس گرسنگی میباشد تاثیر كرده و باعث میگردد شما احساس سیر بودن كنید. در این قرصها از موادی همچون SIBUTRAMINE ،DIETHYLPROPION وPHENTERMINE استفاده میگردد. برخی از این گونه قرصها مورد تایید پزشكان میباشد مانند SIBUTRAMINE كه در قرصی بنام تجاری MERIDIA در بازار موجود میباشد.

4- بلوكه كننده های چربی (FAT BLOCKERS)
این گونه قرصها از عمل آنزیم لیپاز جلوگیری بعمل می آورند. آنزیم لیپاز وظیفه تجزیه چربیها را هنگامی كه به روده باریك می رسند به عهده دارد. بنابراین با این عمل جذب چربی كاهش می یابد. بسیار میتواند مفید باشند اگر با تجویز پزشك صورت گیرد. یكی از محصولات مورد تایید قرص XENICAL نام دارد كه دارای ماده موثر ORLISTAT است.

بنابراین تنها دو محصول MERIDIA و XENICAL قابل اطمینان می باشند. قرص زنیكال در ایران نیز موجود است. البته این محصولات نیز باید در كنار رژیم غذایی مناسب و تمرینات ورزشی منظم مورد استفاده قرار گیرند تا تاثیرشان نمایان گردد.

خوش اندام باشید!

معرفی قرص های لاغری - چربی سوز


نوشته شده در سه شنبه یکم دیماه سال 1388 ساعت 14:31 توسط شهره آفاق نظرات | |قالب جدید وبلاگ پیچك دات نت