تبلیغات
پیش به سوی اندامی متناسب - جاده زندگی لغزنده شد ...از روال رژیم سر خوردم!!!!
پیش به سوی اندامی متناسب

کالری کمتر........... زندگی سالمتر......... خوش هیکلتر

 

دوباره میسازمت بدن

اگرچه با کم خوری های خویش...

کلنگ به چربی تو میزنم ..

اگر چه با استخوان خویش....

Avril Lavigne

Halle Berry in Columbia Pictures' "Perfect Stranger" (2007)

سلام دوستای مهربونم

ازهمه بابت لطفشون ممنونم..بوس بوس

کلاغه میخواست راه رفتن کبک رو یاد بگیره...شده حکایت من..تا قبلا از این یه جور دیگه میخوردم ..حالا بعد رژیم....

من خوبم ها!!.این ابیات بالا واقعا چرت و کاملا فعل بداهه(فعل تایپه) بود.....من آخر هفته گذشته به خاطر مراسم 22بهمن مجبور بودم زیاد بمونم...و این شد که شنبه ما هم مثل مردم رفتیم یه گوشه ای!!خوب بود جاتون خالی..من جمعه رو تا عصر خواب بودم و اصلا اون روز چیزی نخوردم....بعد هم نیمه شب رفتیم سفر...اما از شنبه نمیتونستم چیزی نخورم..البته مثل آدم خوردم نه یه قحطی برگشته!!برنامه به این صورت بود  که بابایی من وقتی میره سفر چون کارش پر مشغلس و پرکاره..در نتیجه سفر براش  به معنای لذت از خوردن و استراحته ..حالا ممکنه از جایی که رفتیم فقط برای خوردن و خواب بیشتر از دیدن استفاده کنیم..البته این ها بیشتر در دل طبیعته ها..نه توی 4دیواری !!..کلا ما میرم توی دل طبیعت و از شهر فرار میکنیم!!و این شد که ما صبحونه داشتیم و نهار و شام و میان وعده...البته من 2روز رو برنامه پیاده روی و دویدن داشتم..اما به هر حال چون من قبلش کم کالری بودم پس این طبیعیه که وزن سریع بره بالا!!البته من نا امید نیستم چون عید رو دارم که باید خودم تو این چند روز باقی مونده اون رو بسازمش..

بچه ها دیدم که بعضی از شما هم کمی از روال عادی خارج شدید..اصلا مهم نیست..چون این تعطیلات خیلی بد موقع بود ..درست زمانی که ما داشتیم از سر بالایی میوفتادیم به سراریزی ...یه دفعه سر خوردیم!!

اشکالی نداره ...این درس عبرتی باشه که زودگذر رو به عید نازنین ترجیح ندیم!!

یه چیز بدی که احساس کردم این بود که من  چون کم کالری بودم بدنم کمی عادت کرده بود..و حالا که پرکالری شده بودم...بدنم یه جورایی قاطی کرده بوده..به این صورت که احساس ورم میکردم ..مثل زمان بارداری یه خانم که دست و پاش احتباس آب میکنه و احساس سنگینی میکنی..من همین احساس بد رو داشتم...

بیشتر توی انگشتام !!شما هم این طوری شدید؟؟؟؟؟ا میدوارم بتونم به روال عادی برگردم...چون بعد از چند رو ز پرخوری  معمولی یه کم سخته !!

اما ما نباید نا امید بشیم..اینا وزن کاذبه...وزنی که یه هفته ای چه پایین بره چه بالا زودی به حالت قبلیش برمیگرده!!

دیروز  هم چون کار زیا د بود  و یکی از همکارام هنوز در سفر به سر میبردن!! تا دیر وقت سرکار بودم  و نتونستم بیام نت..منو ببخشید...

یه سوال کسی از این قرص های  چای سبز  و یا قرص های مثل اسلیم  و اینجور چیزا استفاده کرده؟؟اگه اره تجربش برام مهمه..ممنونم...

در مورد خواب هم همینطور ..اگه کسی راه و چاره بد خواب رو میدونه برام بگه..مثل یه جوشونده و..برای خواب ارام..آخه من خوابم چند روزیه مختل شده..ممکنه یه روز نخوابم....تازه شب بعدش هم خوابم زیاد نمیاد!!!

یه سوال دیگه این پفک های بیرون یه بستش چند کالریه و یه کنسرو لوبیا چیتی بیرون چطور؟؟ممنونم

امروز هم جدول نمیذارم ..این به معنی پرخوری نیست ..اما میخوابم از فردا بذارم که از این هله هوله خوری بیوفتم!! و همو علیفی جات خودم رو که دوسش دارم رو بخورم

اما ورزشم به راه..قول شرف میدم

مثلا دیروز1200کالری اربی ترک زدم و 200تا طناب ..که این وزن کاذبه رو بریزم پایین!!

بچه ها خواهشا بیان  در مورد غذاهای رزیمی و تجربه ها تون  یه تشریک مساعی بذاریم و رد وبدل مطالب کنیم..تا بیشتر انگیزه بگیریم...

راستی یه مسابقه جدید راه افتاده توی سراسر ایران عزیزم .... به نام راه سلامت (دقیقش رو نمیدونم)اما در ماه 4کیلو کاهش امتیاز داره..و ...البته باید زیز نظر پزشکانی که معرفی شده باشین و وزن کشی کنین...و بیشتر از 4کیلو در ماه هم امتیاز بیشتر نداره!!

این هم تصویر مواد اولیه یه غذای سالم و کم کالری

 

این یه مطلبی بود که توی روزنامه آسیا خوندم و خوبه شما هم بدونید..راستی روزنامه آسیا خیلی خوبه .  هم مطالب سیاسی هم اجتماعی هم پزشکی سلامت و هم هنری و... و یه تیم آگاه و امروزی هستن ....شما هم امتحان کنین..

اشتباهات رایج خانم ها در بدنسازی و تغذیه


هنوز هم بین خیلی از مردان روش های غیر اصولی تمرینی دیده می‌شود (که شاید متداول ترین آنها انجام تمرینات هوازی طولانی قبل از کار باوزنه باشد)، بنابراین عجیب نیست که اشتباهات بیشتری در باشگاه‌های بدن سازی خانم‌ها وجود داشته باشد .
در این مطلب به یک سری باورهای نادرست و اشتباهاتی که خانم‌ها هنگام کار با وزنه مرتکب می‌شوند، اشاره می‌کنیم:
به باشگاه آمدم تا وزن کم کنم
کاهش وزن، از دسته کلماتی است که خیلی زیاد از طرف خانم‌ها بر روی آن تاکید می شود. منکر این واقعیت نیستیم که درصد عمده‌ای از کسانی که پا به باشگاه می‌گذارند، مشکل اضافه، وزن دارند و به دلایل زیادی (که مهم ترین آن بالابردن سطح سلامت عمومی بدن است)‌علاقه دارند تا از شر چربی‌های اضافه خلاص شوند. اما توجه داشته باشید هنگامی که صحبت از بدن سازی می شود، منظور ما کاهش چربی است، نه كاهش وزن؛ کاهش وزن الزاما کاهش چربی بدن نیست.
هنگامی که همزمان با تمرینات هوازی بدنسازی می‌کنید، عضله‌سازی انجام می‌شود و درصد چربی بدن تان کم خواهد شد که نتیجه آن فرم گرفتن بدن می‌باشد، ولی ممکن است وزنتان ثابت بماند یا حتی بیشتر هم بشود، بنابراین با عدد روی ترازو قضاوت نکنید، بلکه درصد چربی بدنتان را اندازه بگیرید و از آئینه یا دوربین عکاسی کمک بگیرید.
حدود یک کیلو وزن اضافه کردم
همانطورکه ذکر شد، عدد روی ترازو چندان معیار مهمی (و البته دقیقی) نیست؛ به جای ترازو، بیشتر توجه تان به آیینه باشد. عوامل زیادی از جمله زمانی که خودتان را وزن می‌کنید (صبح با معده خالی یا بعد ار ناهار) و همچنین مقدار آب بدن، می‌تواند تفاوت زیادی را در تعیین وزن شما ایجاد کند.
من رژیم دارم
رژیم از نظر خیلی از خانم‌ها به معنی محرومیت از یک سری مواد غذایی (در راس آنها کربو هیدرات) در یک مدت زمان مشخص و تا یک تاریخ خاص است. رژیم هایی این چنینی، معمولا فرد را از یک سری غذاهای مورد علاقه منع می‌کند و اغلب گرسنگی شدید، خستگی و کلافگی گریبان فرد را می‌گیرد و به محض رسیدن تاریخ مشخص اتمام رژیم (مثلا تاریخ عروسی و یا موارد مشابه)، فرد دچار برگشت وزن و اغلب وزن بیشتر از قبل می شود (که البته این قضیه برمی‌گردد به افت متابولیسم فرد و همچنین حسرت خوردن غذاهای مورد علاقه اش در دوران رژیم) كه راه هایی برای اجتناب از این نوع رژیم‌ها (که اصطلاحا به کاهش وزن یویویی معروفند)‌وجود دارد و عبارتند از: جایگزین کردن عادات سالم غذایی در تمام طول زندگی و انجام مرتب ورزش‌های هوازی و بدنسازی ؛ عادات سالم غذایی به معنی وعده‌های غذایی کوچک، مقوی، متنوع و متعدد در طول روز؛ تغذیه سالم و ورزش باید جزو اهداف تان برای کل زندگی باشد، نه یک دوره ۴ و شش هفته‌ای، جالب اینکه مطابق تحقیق پژوهشگران، کسانی که از روش رژیم‌های شدید و کاهش وزن سریع پیروی می‌کنند، بیشتر از کسانی که دارای اضافه وزن هستند ولی این وزن را ثابت نگه داشته‌اند، در معرض امراض قلبی و سایر عوارض چاقی قرار دارند.
اگر با من کار داشتی، روی تردمیل دارم می دوم
ورزش هوازی، یکی از راه های چربی سوزی است. خیلی از خانم ها به باشگاه می آیند تا فقط مقداری ورزش هوازی انجام ‌دهند. حقیقت این است که چربی سوزی در برنامه تمرین با وزنه، رژیم کم کالری و هوازی، خیلی بیشتر و بهتر از تمرینات کاردیو (هوازی) و رژیم است .
من باید قرص های چربی سوز مصرف کنم
اول باید بپرسم كه آیا کلمه یوهمبی را تا حالا شنیده اید؟ در مورد عوارض افدرا چه می‌دانید؟ آیا می‌دانید كه چه قدر در روز تحمل مصرف کافئین را دارید؟
اگر جواب درستی برای پاسخ سوالات بالا ندارید، پس بهتر است كه مکمل های چربی سوز را با احتیاط مصرف کنید. ضمنا به خاطر داشته باشید كه چربی سوزها حکم ابزار کمکی برای برنامه تمرین و رژیم غذایی‌تان را دارند و به تنهایی دارای تاثیر چندانی نمی‌باشند.
من سالاد می خورم
سالاد می تواند منبع خیلی عالی از مواد غذایی کم کالری و سرشار از فیبر و ویتامین ها باشد که حاوی مقدار کمی چربی و کربو هیدرات است، ولی دقت کنید كه می‌تواند باشد، به این دلیل که بعضی‌ها به سالاد، انواع سس‌های چرب، پنیر پیتزا و سایر مواد پرکالری اضافه می‌کنند که در نتیجه سالاد، حاوی کالری زیادی خواهد شد. برای تهیه سالاد از سبزیجات پرگ پهن نظیر کاهو، بروکلی، کلم و فلفل دلمه‌ای به همراه منابع پروتئینی از جمله گردو، لوبیا، پنیر کم چرب و ... استفاده کنید.
من معمولا صبحانه نمی خورم
کاملا اثبات شده کسانی که یک صبحانه کامل و ترکیب شده از کربو هیدرات ها، پروتئین و چربی‌های سالم مصرف می‌کنند، خیلی کمتر از کسانی که این وعده را حذف كرده‌اند دچار اضافه وزن می شوند .
گرچه شما کالری های یک وعده را حذف کرده‌اید، اما در طول روز، جبران آن را از طریق منابع غذایی ناسالم خواهید کرد. یک صبحانه کامل، مانع پرخوری شما در طول روز می شود، ضمنا بعد از یک شب کامل محرومیت بدن از مواد غذایی (و کم شدن متابولیسم بدن)، صبحانه سیستم متابولیسم بدن را مجدد فعال می‌کند. بنابراین اگر به دنبال کاهش چربی های بدن خود هستید، حداکثر تا ۴۵ دقیقه بعد از بیدار شدن از خواب، صبحانه بخورید .
برای لاغری شکم باید دراز و نشست کار کنم
در ورزش، لاغری موضعی امکان پذیر نیست (البته در سایر روش‌ها هم همین تئوری صادق است). تنها راه حل کاهش چربی‌های بدن (‌کل بدن)، سوزاندن کالری بیشتر از آنچه كه مصرف کرده‌اید است. با تمرین بر روی یک ناحیه خاص از بدن، فقط عضلات آن قسمت را تقویت می‌کنید اگر از یک نفر كه دارای عضلات شکم شش تکه است بپرسید، به شما خواهد گفت كه تمرینات هوازی و رژیم، تنها راه حل نمایان کردن این عضلات است.
وزنه کار نمی‌کنم؛ چون عضلاتم حجیم خواهد شد
تعدادی خیلی کمی از خانم ها هستند که با دستگاه های بدنسازی و وزنه ها تمرین می‌کنند و اکثرا بر این باور هستند که وزنه ها موجب مردانه شدن فیزیک بدنی آنها خواهد شد. دلیلش هم از آنجا نشات می‌گیرد که مردان در یک دوره تمرین با وزنه، می‌توانند حجم عضلانی قابل توجه‌ای کسب کنند و خانم‌ها از این نگرانند که آنها هم به همین شکل رشد عضلانی داشته باشند. اما به دلیل تفاوت هورمونی مردان با زنان (ترشح خیلی کم هورمون های عضله ساز مردانه در زنان) و نوع تمرین با وزنه درخانم ها که معمولا ۴۰ تا 50 درصد رکورد است، جای نگرانی نیست .
این کم چرب است پس هر مقداری که دوست داشته باشم می‌توانم بخورم
توجه کنید که واژه کم چرب حتما به معنی کم کالری نیست. برچسب مواد غذایی را بادقت بخوانید. بعضی مواد غذایی شامل مقادیر زیادی شکر و کالری هستند و اهداف لاغری بر مبنای مقدار کالری دریافتی روزانه شما تنظیم می‌شود. می‌توانید ۱۰۰ کالری از یک غذای پرچرب را بخورید یا اینکه یک ماده غذایی کم چرب ۵۰۰ کالری را وارد بدن خودتان کنید.

تکنیک صحیح دویدن

    با توجه به اینكه به منظور توسعه فاكتور استقامت قلبی تنفسی بیشتر افراد تمایل دارند از پیاده روی و یا دویدن استفاده نمایند. بنابر این دانستن تكنیك صحیح دویدن به منظور جلوگیری از صدمات احتمالی و پرهیز از حركات اضافی ضروری است .

 دویدن آهسته ( استقامتی )

وضعیت سر هنگام دویدن: سر با بدن در خط مستقیم قراردارند و هنگام دویدن نباید سر را به سمت عقب یا طرفین و یا جلو خم نمود زیرا با طی نمودن مسافتهای طولانی فشار زیادی به مهره های گردنی اعمال خواهد شد .

وضعیت تنه: تنه در دویدنهای آهسته (دوهای استقامت) صاف و كشیده و عمود به زمین است و با افزایش سرعت دویدن تمایل رو به جلوی آن افزایش می یابد .

وضعیت دستها و شانه ها: شانه ها هنگام آهسته دویدن, آزاد و راحت و افتاده می باشند. زاویه آرنج با باز و حدود 90 درجه است و حركت نوسانی دستها به سمت مركز بدن انجام می شود. مقدار عقب آمدن دستها بگونه ای است كه مچ دست تا امتداد لگن به عقب حركت می كند. كف دست به سمت بدن و انگشتان به حالت نیمه بسته ولی بدون انقباض و انگشت شست روی دومین مفصل انگشت اشاره قرار می گیرد .

نحوه تماس پا با زمین: میزان بالا آمدن زانوها در دوهای آهسته كمتر از مقداری است كه فرد سریع می دود. فرود پا جلوتر از مركز ثقل بدن می باشد, بطوری كه ابتدا قسمت خارجی پاشنه و سپس كف پا و پنجه با زمین تماس پیدا می كند. هرچقدر سرعت دویدن افزایش یابد تماس پاشنه با زمین كمتر شده به طوری كه ابتدا, وسط كف پا با زمین تماس پیدا می كند. اگر سرعت همچنان افزایش یابد بطوری كه فرد با تمام سرعت خود بدود فقط سینه پا با زمین تماس پیدا می كند .

 تكنیك دویدن در حداكثر سرعت

 وضعیت سر و گردن: سر و گردن صاف و در امتداد تنه قراردارد. سر هیچ گونه حركتی به طرفین و بالا و پایین ندارد. نگاه به جلو دوخته می شود .

حالت شانه ها: حالت آنها تقریباً آویخته و آزاد و راحت و بدون حركات چرخشی به طرفین است .

حالت دستها: بازوان بطور موازی با هم به جلو و عقب تاب می خورند و به سمت داخل و خارج بدن نباید حركت نمایند. زاویه آرنج حدود 90 درجه است حركت دستها از مفصل شانه انجام می شود و آرنج ها نباید باز و بست شوند. هنگامی كه دست به سمت عقب بدن تاب می خورد مچ دست تا امتداد تاج لگن خاصره بالا می آید و هنگامی كه دست به جلو تاب می خورد مچ تا امتداد شانه ها بالا می آید .

حالت تنه: بدن كمی به سمت جلو تمایل دارد و عمود به زمین نیست و لگن خاصره بالا نگه داشته می شود .

وضعیت پاها: با توجه به اینكه سرعت یك فرد برابر است با تعداد گام برداری (تواتر) ضربدرطول گام وی بنابراین هنگام دویدن سرعت می بایست برای افزایش طول گام زانو را از جلو تا حدامكان بالا آورد بطوری كه ران با سطح افق تقریباً موازی شود .

تماس پا با زمین: اولین محل تماس پا با زمین با قسمت لبه خارجی سینه پاست و در مرحله تحمل وزن بدن تمام كف پا نیز با زمین تماس می یابد (درقهرمانان سرعت, پاشنه پا بالا نگه داشته می شود) باید توجه داشت فرود پا بر خلاف دوهای استقامت روی خط ثقل بدن می باشد

---------------------------------------

 

 

 
نوشته شده در چهارشنبه بیست و هشتم بهمنماه سال 1388 ساعت 12:07 توسط شهره آفاق نظرات | |قالب جدید وبلاگ پیچك دات نت