پیش به سوی اندامی متناسب

کالری کمتر........... زندگی سالمتر......... خوش هیکلتر

شمارش معکوس ....38
یه روزه دیگه از 40روزم گذشت.........38روز
 
 
 

سه شنبه .....

 روزه ام

---------------------

میان وعده   -------------
ناهار   ------------
میان وعده   -------------
شام

150گرم مرغ /یه پیاله کوچیک ژله بدون قند/یه بادنجون کباب و 3تا قارچ

میان وعده     کیوی/ کمی به خام /چای و 2قند
مکمل ها  زینک/ لوو ... /ب کمپلکس/6ب/ ویتامین ث /مولتی مینرال/
کالری مکمل ها  
مایعات مصرفی  
کالری مایعات  
خواب بعد از ظهر  
ساعت خوابیدن شب
جمع کل 

موضوع امتیاز   سه شنبه خط خطی 20 بهمن ماه 1388
 12 لیوان آب روزانه   

 نیم ساعت ورزش 1امتیاز و هر 10 دقیقه1امتیاز اضافه(500 طناب 4امتیازو اسکی فضایی نیم ساعت ا امتیاز  /50حرکت کش 1امتیاز)

      

 کالری مجاز روزانه 500کالری /5امتیاز  

 زیباسازی اندام(پوست و مو  ناخون و ماساز ..)1امتیاز

 
 لبنیات کم چرب/1امتیاز

 

 2لیوان سبزیجلت پخته/1امتیاز   

 مصرف کرب مجاز(عدم مصرف نان برنج بسکوییت ومیوه های کرب دار) 2امتیاز

 
انتخاب اصلح (کمتر کالری گرفتن و عدم مصرف کرب بالای30)1امتیاز

    

 سرکشی به بچه ها هم گروه و غیره/هر 5نفر 1امتیاز  
 رضایت بالای 80 درصد 1امتیاز  
 جمع امتیاز امروز شهره گل گلاب  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سلام  به همتون...تک تکتون...حال و احوالتون چه طوره؟دماغا چاقه؟؟

الهی صد هزار مرتبه شکر

اول از همه بگم ..هرکاری میکنم نمتونم کامنت بذارم..انگار بلاگفا قاط زده!!

و اینکه از همگی ممنونم....و

happy birthday

 یه چیز مهم اینه که امروز تولد توئیگی

 جونمه....Happy Birthday

ایشالله که سالیان سال با صحت و دل خوش  زندگی  خوشی

داشته باشه و همیشه زمان بر وقف مرادش باشه....

Happy Birthday

من نمیدونم زی زی چش شده..اما منم اندازه  خودم انرژی فرستادم...ایشاله که رو به راه بشه..البته امروز نوشته بود که خوبه..خدارو شکر....

میخوام اگه خدای مهربون بخواد ....من با تمرکز بیشتر و بدون استرس این باقی سال رو بگذرونم و هدفم همین 40روزه..چون اگه هفته و روز باشه استرس به من فشار میاره و خراب میکنم...البته دیشب  کمی زیاده روی از این جهت که  مختلف  و جور وا جور خوردم...ا ز همه چی کم..اما این برای من خوب نیست..چون امروز زیاد راضی نبودم...میخوام از فردا پیاده روی های تند و ایتروال رو بذارم توی برنامم...شاید انقلاب شاید بهشت مادران!!شاید م ساعی ..نمیدونم..خدایا به امید تو...

اینتروال هم یعنی  ورزشهای 1 به 2 ...یعنی مثلا 2دقیقه تند بدوی ...1دقیقه ارام....البته در هفته های بعد 5دقیقه تند و 30/2 دقیقه آرام....خیلی خیلی چربی سوزه...به نظرم عالیه..هم زمانش کمه و وقت گیر نیست هم نتیجه خوبی داره...بچه ها اگه با شکم خالی وزش کنین بهتره ..چون بدن قند و کرب نداره که بسوزونه..میره سراغ چربی ها...من که روزم..فردا هم با شکم خالی میخوام بدوم...ببینم چی میشه!!البته من و بابام پارسال بیشتر شبا میرفتیم ساعی  برای دو ...خیلی با حال بود..همه جا سکوت و راحت...کسی نبود که آدم نتونه ورزش کنه...

از هفته بعد هم دوچرخه سواری شبونه رو در نظر دارم...خدا کنه عملی بشه و عقب نندازم...من عاشقه دو و دوچرخه ام...وایییی....

امروز هم ژله بدون قند دراژه توت فرنگی گرفتم و گذاشتم توی یخچال برای شام ...این بسته کلا  کالریش چنده؟؟ننوشته!!

مهکامه جون آدرست؟؟؟

بچه ها من آدرسه کپل رو ندارم!!!

من سعی خودم رو میکنم که براتون کامنت بذارم..خدایا...

یه چیز دیگه این عدد 38 بالای صفحه رو هم از سما جونم برداشتم..نتوستم اجازه بگیرمم.از همینجا میگم...با اجازه سما جون

بعدا گفتم:ممنونم از ففلی و مریم جونم...بچه ها من نمتونم کامنت بذارم چرا؟؟!!!

هنوز شام نخوردم..الان ساعت  15/9...نمیدونم شاید 10بخورم... 

 

توئیگی عزیز تولدت مبارکککککککککک

بیا شمعا رو فوت کن که صد سال زنده باشیییییییی

بوس بوس

 

 

 

اینم یه عکس که همبرگر رژیمیه!!!!برای تولد!!!!از ما رژیمی ها همه چیز بر میاد ها!!

man you would think that diet would have worked

 

 

این عکسها جوجو..من  خودشو دوست نه اندامشه ..البته!!!

                      JoJo, Ultimate Prom

   JoJo -  Society - People -

 

ادامه عکسهای جوجو در ادامه مطلب....

منتظر عکسهای درخواستی هستم ها..!!!

        

هماهنگ کردن تمرینات هوازی و رژیم غذایی
برای وارد شدن به وادی چربی سوزی، احتمالاً با یک رژیم غذایی شروع کرده و برای پیشرفت هرچه بیشتر، تمرینات کاردیو را نیز با شدت هرچه تمام تر آغاز می کنید. این تکنیک بین همه کسانی که می خواهند خیلی سریع اندامی لاغر پیدا کنند متداول است. اکثر افراد باید حداقل ۴ تا ۵ ماه در باشگاه بگذرانند تا عضله سازی کنند. بعد از اینکه در کمال صبر و تحمل، در انتظار ساختن عضلات جدید نشستند، برای به رخ کشیدن نتیجه ای که عایدشان شده اشتیاق زیادی دارند. اما وقتی نوبت به چربی سوزی می رسد، همه می دانند که از دست دادن چربی زیاد، چندان چیز جالبی نیست.


در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم که چطور با موثرترین و سالمترین روش، رژیم غذاییتان را با برنامه تمرینی کاردیو خود هماهنگ کنید تا عضله سازی که اینقدر انتظارش را می کشید، عایدتان شود.
توازن منفی ایجاد کنید
برای هماهنگ کردن رژیم غذایی و تمرینات کاردیو، یادتان باشد: برای کاهش وزن، باید بیشتر از آنچه مصرف می کنید، کالری بسوزانید. اگر به این توازن منفی دست پیدا نکنید، به هیچ وجه وزنتان پایین نخواهد آمد. برعکس، اگر این توازن منفی بیش از اندازه زیاد شود، به همراه چربی ها، عضلاتتان نیز از بین خواهد رفت. این همان بخش ناخوشایند این معادله است.
این توزان منفی را می توانید با رژیم غذایی، بالا بردن فعالیت فیزیکی، یا ترکیبی از هر دو اینها—راهی که اکثر مردم انتخاب می کنند ایجاد کنید. این بهترین و مقبول ترین راه برای کاهش وزن است.
به بدنتان شوک ندهید
اکثر افرادیکه می خواهند وزن کم کنند، دوست دارند فوری نتیجه بگیرند. این مسئله منجر به کاهش بسیار شدید غذاهای مصرفی و افزایش بسیار زیاد تمرینات کاردیو و هوازی خواهد شد. با این روش به بدنتان شوک خواهید داد.
در چنین موقعیتی، بدن به وضعیتی از قحطی می رسد و متابولیسم آن پایین می آید و در این حالت کالری های بسیار کمتری را در هر دقیقه می سوزانید. این کاهش روزانه متابولیسم به این معناست که آن مقدار وزنی را که فکر می کنید را کم نخواهید کرد. به همین خاطر است که هماهنگ کردن رژیم غذایی با برنامه تمرینی کاردیو اینقدر اهمیت دارد.
حجم زیادی از تمرینات کاردیو را به رژیم غذایی کم کالری خود اضافه کنید، وخواهید دید که وضعیت حتی بدتر هم خواهد شد. در این وضعیت، نه تنها بدنتان به آن حالت قحطی می رسد، بلکه مجبورش می کنید به مدت زمان طولانی هر روز فعالیت فیزیکی داشته باشد. اولین مسئله ای که اتفاق می افتد چیست؟ از آنجا که تمرینات کاردیو نوعی تمرین و ورزش کاتابولیک است، فعالیترین بافت های بدن را از لحاظ متابولیکی تجزیه خواهد کرد—یعنی عضلات.
اول یکی از روش ها را پیش گیرید
بهترین راه برای متعادل کردن رژیم غذایی با تمرینات کاردیو، این است که از یک هدف به هدف دیگر بروید. اگر بیشتر تمایل به پایین آوردن کالری های مصرفیتان دارید، پس اول رژیم غذایی را پیش بگیرید. لازم نیست همان موقع تمرینات کاردیو را هم به آن اضافه کنید. اول باید ببینید که با رژیم غذایی به تنهایی چقدر نتیجه می گیرید.
همچنین اگر از محدود کردن خورد و خوراکتان متنفر هستید، می توانید کمی تمرین کاردیو به برنامه تان اضافه کنید. وقتی روند کاهش وزنتان کند شد، می توانید یا تمرینات کاردیوتان را بیشتر کنید و یا رژیم گرفتن را شروع کنید.
یادتان باشد: بدن خیلی زود به تمرینات کاردیو یکنواخت عادت می کند. و اگر چربی زیادی دارید که می خواهید از بین ببرید، برنامه های سه جلسه یک ساعته در هفته اصلاً برای شما مناسب نیست. به طور کلی، رژیم گرفتن روش بهتری برای کاهش چربی های بدن و در عین حال حفظ عضلات است.
نتیجه سریع
اما اگر بخواهید سریع نتیجه بگیرید، و برای هماهنگ و متعادل کردن رژیم غذایی و تمرینات کاردیوتان وقت نداشته باشید چه؟ چه برای یک مناسبت خاص باشد، یا برای یک مسابقه بدنسازی، یا هر چیز دیگر، در برخی موقعیت ها لازم است که چربی سوزیتان را با انجام کاردیو و در یک زمان رژیم، ارتقاء دهید. اینکار باعث می شود بیشتر به کمبود کالری برسید.
به آن عادت نکنید
یادتان باشد این روش را فقط باید برای یک مدت کوتاه استفاده کنید تا زمانیکه به مقدار چربی سوزی مورد نظرتان دست پیدا کردید. این روش برای کسی که می خواهد بیشتر از ۱۰ کیلو چربی را از بین ببرد مناسب نیست و بیشتر برای کسانی خوب است که فقط ۲ تا ۵ کیلو اضافه وزن دارند.
به اندازه کافی غذا بخورید
برای جلوگیری از افت و از بین رفتن عضلات هنگام رژیم گرفتن، باید روزانه ۱٫۵ برابر وزن بدنتان به گرم پروتئین مصرف کنید. در این سطح، از بین رفتن نیتروژن کاهش یافته و درنتیجه بافت عضلانی کمتری بعنوان سوخت استفاده خواهد شد. بالا بردن مقدار پروتئین مصرفی باعث می شود همان موقع بتوانید تمرینات کاردیو خود را شروع کنید و بدون وجود هیچگونه مشکلی کالری سوزی کنید. شایان ذکر است که بعد از گذشت ۵ تا ۶ روز از این رژیم عاقلانه تر است که هر روز کالری بیشتری (به ویژه از کربوهیدرات ها) استفاده کنید. اینکار از کند شدن متابولیسم بدن که معمولاً درواکنش به رژیم غذایی ایجاد می شود، جلوگیری خواهد کرد.
بهترین راه برای هماهنگ و متعادل کردن رژیم غذایی با تمرینات کاردیو این است که یکی را قبل از دیگری شروع کنید. اجازه بدهید بدنتان با یک محرک وفق یابد و وقتی نتیجه کار کم کم رو به کند شدن رفت، روش دیگر را هم اضافه کنید. اینکار تخریب متابولیسمی بدن را به حداقل رسانده و از افت و از بین رفتن عضلات جلوگیری می کند.
برای آندسته از افرادیکه باید در یک زمان رژیم و ورزش را با هم انجام دهند، مقدار مصرف پروتئین اهمیت بسیار زیادی پیدا می کند. اگر این مسئله را نادیده گرفته و توجهی به آن نداشته باشید، مطمئن باشید که نتیجه کارتان چندان خوشایند حالتان نخواهد بود. چون علیرغم اینکه وزن خیلی زیادی کم می کنید، اما قسمت اعظم آن از عضلاتی بوده که اینهمه برای ساختن آنها زحمت کشیده بودید

---------------------------------------------

 در مورد اپی لیدی ها و طرز صحیح استفاده اون  چی میدونید؟؟؟

پس این مطلب رو بخون تا......

درباره موکن‌های برقی بیشتر بدانید

موکن یک دستگاه کوچک برقی است که با حرکت چرخشی سر دستگاه و باز و بسته شدن انبرک‌های سر آن، موهای زاید را از ریشه جدا می‌کند.

دستگاه موکن توسط باتری یا جریان برق کار می‌کند.  موکنهای جدید حتی می‌توانند موهای صورت را هم بردارند. امروزه در بازار انواع موکن‌ به همراه ضمایم مخصوصی وجود دارند که هر کدام برای قسمت خاصی از بدن استفاده می‌شوند.
شما در هر زمان و مکان با کمترین آلودگی و شلوغ کردن اطرافتان می‌توانید برای زدودن موهای زاید از دستگاه موکن استفاده کنید و دیگر لازم نیست پوست‌تان را خیس کنید و یا در محل مخصوصی این کار را انجام دهید.
هر بار که هنگام از بین بردن موهای پوست‌تان می‌رسد، نگران هزینه آن نباشید. فقط کافی است یک‌بار به بازار بروید و دستگاه موکن را خریداری کنید. این کار وقت چندانی از شما نمی‌گیرد. به خصوص اجازه ندهید موهای زاید، خیلی بلند شوند. به‌طور میانگین اپیلاسیون با دستگاه موکن 
برقی
 2 تا 30 دقیقه طول می‌کشد.
مزایای استفاده از موکن
- موکن، موها را از ریشه در می آورد، بنابراین پوستی نرم ، صاف و بی‌مو خواهید داشت که این لطافت، بسته به سرعت رشد موهای شما، حدود سه تا چهار هفته باقی خواهد ماند.
- بعد از هر بار استفاده از دستگاه موکن، رشد مجدد موها نرم‌تر و نازک‌تر می‌شود و رویش مو کاهش می‌یابد.
- موکن، موهای بسیار نازک و باریک را می‌کند، حتی موهایی کوتاه‌تر از نیم میلی‌متر.وسایل همراه موکنهای
جدید
موکنهای جدید به همراه متعلقات مخصوصی عرضه می‌شوند که به مدل و مارک دستگاه بستگی دارد، مانند:
- رُل‌های ماساژور که سر موکن نصب می شوند و برای نرم کردن پوست پیش از برداشتن موهای زاید به کار می‌روند.
- برس‌ها و مواد تمیزکننده ی سر موکن برای زدودن آلودگی ها و چربی ها.
- سرهای متعدد موکن که برای قسمت‌های مختلف بدن کاربرد دارند مثل زیر بغل، صورت و ... .
- همچنین برخی موکن‌ها سر شروع دارند که به افراد مبتدی کمک می‌کند پوستشان را برای استفاده از دستگاه موکن آماده کنند.
- بیشتر موکنهای
جدید به همراه خود ژل‌های خنک‌کننده، برای تسکین و خنک کردن و کاهش التهاب پوست دارند.
-موکنهای
جدید متعددی وجود دارند که حرکات نرم‌تری دارند و با هر حرکت، ناحیه بزرگ تری را تحت پوشش قرار می‌دهند و برای استفاده، بسیار راحت‌تر هستند.
- همچنین بعضی موکن‌ها به یک منبع نوری مجهز هستند.
مشکلات استفاده از دستگاه موکن
با اینکه عوارض استفاده از موکن‌ها ناچیز است، اما برخی افراد ممکن است پس از استفاده از دستگاه موکن، قرمزی‌هایی را بر پوستشان مشاهده کنند که البته در عرض چند ساعت از بین می‌رود.
ممکن است طی این کار، درد احساس کنید، اما این درد قابل تحمل است. اگر شما به طور مرتب از دستگاه موکن استفاده ‌کنید و به موهای پوست‌تان اجازه ندهید که خیلی بلند شوند، احساس دردتان بسیار کم خواهد بود.
مشکل رویش موها در زیر پوست بعد استفاده از موکن‌، یکی از مشکلات معمول است.
نکاتی که هنگام استفاده از دستگاه موکن باید
1بدانید ) پس از حمام کردن یا دوش گرفتن، از موکن استفاده کنید. آب داغ کمک می‌کند تا روزنه‌های پوست‌تان باز شوند و ریشه‌های مو سست شوند و موها راحت‌تر کنده شوند.
دقت کنید که موکن یک وسیله
برقی است و نباید در آب و یا نزدیکی آب از آن استفاده کرد.2) پوست اطراف مو را تا حد ممکن سفت بکشید. در این حالت موها بالا قرار می‌گیرند و وقتی سر موکن روی پوست‌تان می‌چرخد، موها راحت‌تر کنده می‌شوند.
3) پیش از استفاده از موکن، پوست‌تان باید تمیز و عاری از چربی باشد.
4) پیش از استفاده از موکن به هیچ وجه از کرم چرب کننده استفاده نکنید، زیرا انبرک‌های سر موکن نمی‌توانند موهای پوست چرب را بکنند.
5) ابتدا موهای قسمت مورد نظر را با حرکت دست در خلاف جهت رویش آنها بایستانید، سپس موکن را در خلاف جهت رویش موها، در حالی که آن را عمود بر سطح پوست‌تان گرفته‌اید، حرکت دهید.
6) اگر اولین بار است که از دستگاه موکن استفاده می‌کنید و یا موهای پوست‌تان زیاد بلند شده‌اند، می‌توانید با قیچی، آنها را کمی کوتاه کنید تا اپیلاسیون، راحت‌تر و کم‌درد‌تر باشد.
7) ممکن است پوست‌تان پس از استفاده از دستگاه موکن خشک شود. مرطوب کردن پوست بعد از استفاده از موکن، کمک می‌کند که پوست التیام یافته و از تحریکات آن کم شود.
8) برای جلوگیری از آلودگی، پس از اتمام کار با دستگاه موکن، سر آن را به وسیله برس و مواد پاک‌کننده‌ ( مثل الکل) به خوبی تمیز کنید. بعضی از مارک‌های موکن‌، به همراه خود مواد پاک‌کننده ی مخصوصی دارند که در بازار هم به راحتی یافت می‌شود.


ادامه مطلب
نوشته شده در سه شنبه بیستم بهمنماه سال 1388 ساعت 19:48 توسط شهره آفاق نظرات | |

شمارش معکوس
 
دومین روز از 40روزم گذشت   ....  ..    39
 
دوشنبه ...روزه بودم

---------------------

میان وعده   -------------
ناهار   ------------
میان وعده   -------------
شام

یک ماهی قزل  کبابی و سبزیجات پخته(بروکلی کرفس هویج بادنجون قارچ) گوجه فرنگی خیار شور 50گرم سینه مرغ بریون نوشابه لایت 2لیوان

میان وعده    چای و 5تا کشمش و یه قند
مکمل ها  زینک ب کمپلکس لوو تیروکسین ب6 مولتی ویتامین 
کالری مکمل ها  
مایعات مصرفی  
کالری مایعات  
خواب بعد از ظهر  
ساعت خوابیدن شب
جمع کل 

موضوع امتیاز   دوشنبه19بهمن ماه 1388
 12 لیوان آب روزانه   

 نیم ساعت ورزش 1امتیاز و هر 10 دقیقه1امتیاز اضافه(500 طناب 4امتیازو اسکی فضایی نیم ساعت ا امتیاز  /50حرکت کش 1امتیاز)

      

 کالری مجاز روزانه 500کالری /5امتیاز  

 زیباسازی اندام(پوست و مو  ناخون و ماساز ..)1امتیاز

 پوست1
 لبنیات کم چرب/1امتیاز

 

 2لیوان سبزیجلت پخته/1امتیاز   

 مصرف کرب مجاز(عدم مصرف نان برنج بسکوییت ومیوه های کرب دار) 2امتیاز

 
انتخاب اصلح (کمتر کالری گرفتن و عدم مصرف کرب بالای30)1امتیاز

    

 سرکشی به بچه ها هم گروه و غیره/هر 5نفر 1امتیاز  
 رضایت بالای 80 درصد 1امتیاز  
 جمع امتیاز امروز شهره گل گلاب  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سلام به همه شمایی که دارین با انگیزه جلو میرید

حالتون چطوره ه ه ه  ه ه ؟؟؟؟

من امروز رو بازم میخوام کم کالری باشم ...آخر هفته دعوت شدم برم شاورما !!

ظهرش هم یه جشنه پر ازخوردنیه..من که روزم..

گفتن آخر هفته زودترباید بیان!!

ملت دارن الان میرن سفر تا هفته بعد اون وقت ما...!!!!!!

داداشی امروز منتقل شد عسلویه..شاید چند روز یا بیشتر..هوای اونجا گرمه..خوبیش اینه..من که خیلی هوس سفر دارم..

باید برای اون شب جا بذارم..که لطمه ای روند 40روزم نخوره...من فقط بعد از اذان مکمل هام رو میخورم ..میره ت شام....دیروز که شارژ بودم...هوا چقدر سرد شده!!ازهمه دوستای گلم که به من انگیزه دادین خیلی خیلی ممنونم...از مهسان جون از مریم جون از گلابی جون و.....که باید اسم همتون رو ببرم...

از ففلی جون که دیگه نگ بهتره...وای چقدر ماهه....بوس بوس

من دیگه چیزی به نام روز تقلب ندارم..شب تقلب اگه هم باشه در حد یه ساعت خودنه..نه بیشتر...اونم یه غذا ...نه اینکه هرچی توی اشپزخونس بکنم توی حلقم!!

دیشب هم ماهی و سبزیجات را با خانواده خوردم ..اینقدر حجمش زیاد بود که کسی نگفت چرا سبزی پلو ..نمیخوری!!

تازه میوه و چای و..خوردم..البته از این به بعد نباید میوه پرکالری زیاد بخورم..مثلا دیشب هم سیب هم پرتغال و...خوردم..که بهتره خیار باشه و ....تازه دیشب سفارش دادم ژله بدون قند برام بخرن ..آخه دیشب ژله لیمو داشتیم که نخوردم!!یه کم برای ورزش باید تلاش کنم ..تنبل شدم..اما اگه بیوفتم توی خط دیگه ول نمیکنم...

الان یه مانتو که مهر خریده بودم و شبیه بارونیه رو که شمارش 1هست رو پوشیدم اون دکمه پایینیش نمیبست!!!وای خدا..اما اگه نبندی هم مدلش خوبه..به قولی کلاس داره..من با لباس بیرون چربی هام معلوم نیست اما اگه بخوام اون مانتو تنگ ها رو بپوشم دکمش بسته نمیشه...

بچه ها یه سوال دارم که قبلا کسی پاسخش رو به من نداد؟؟!!!!

این که وقتی ورزش میکنم ..پر فعالیت باشه...رونم انگار توش حباب میترکونن!!این برای چیه؟؟خوبه ؟؟؟

بچه ها جون شما از این تل جدید ها گرفتین؟؟خوبه؟من موهام صافه ..برای همین حالت نمیگیره..میخوام از اینا بگیرم..بگیرم؟

بچه ها من دوست دارم بالاتنه و پاهای این جوری داشته باشم

 پس میتون بگم هیکل سوسانو رو برای خودم میذارم هدف ..تا به اون بازم برسم

منتظر پیشنهاد هاتون هستم ها..هم مطلب هم عکس...

البته تا الان هم پیشنهاد داشتم که به روی چشم

                

                

بقیه عکسها در ادامه مطلب....

 

مطلب درخواستی از دوست خوبمون آرمیتا جون

چرا بعد از مدتی رژیم گرفتن، دیگر وزن کاهش نمی یابد؟ 

 

در بیشتر موارد، افراد چاقی که رژیم لاغری می گیرند، بعد
از مدتی متوجه می شوند وزنشان دیگر کاهش نمی یابد . علتش این است که بین
انرژی که فرد از طریق مصرف غذا دریافت می کند و انرژی که در بدن می
سوزاند، به تدریج تعادل برقرار می شود، یعنی فرد معادل همان انرژی که
دریافت می کند، می سوزاند و نه بیشتر.

در رژیم های لاغری پس از مدتی توقف کاهش وزن دیده می شود؛ که این هم به دلیل برقراری تعادل بین انرژی دریافتی و انرژی مصرفی است.

بدن
برای زنده ماندن، این تعادل را برقرار می کند که بدون آن بقای نسل بشر به
مخاطره می افتاد؛ مثلاً اگر فرد برای مدتی، به علت قحطی، عدم دسترسی به
غذا ، بیماری و… نتواند غذا مصرف کند و لاغر شود و کاهش وزن او همچنان
ادامه داشته باشد، تصور کنید که این روند کاهش وزن چه پیامدهای ناگواری
برای او در پی خواهد داشت.

هنگامی که فردی یک رژیم لاغری را شروع
می کند و دریافت روزانه انرژی خود را ۵۰۰ کالری کاهش می دهد – یعنی به جای
۲۰۰۰ کالری در روز که نیاز واقعی اوست ، ۱۵۰۰ کالری مصرف می کند- یک تعادل
منفی انرژی در بدنش ایجاد می شود و وزنش به تدریج کاهش می یابد. برای
جبران این ۵۰۰ کا لری که کمتر مصرف شده، بدن از ذخایر انرژی خود استفاده
می کند.

بنابراین، سلول ها کربوهیدرات و پروتئین ها را برای تولید
انرژی مصرف می کنند. چربی های ذخیره شده هم مورد استفاده قرار می گیرند،
ولی اغلب درصد کمی از انرژی تولیدی را به خود اختصاص می دهند.

بدن ما دارای مکانیسم های فیزیولوژیکی است که به سرعت تعادل انرژی را حفظ می کند، یعنی دیگر وزن بدن کاهش نمی یابد .

دلایل توقف کاهش وزن به شرح زیر است :

۱-
متابولیسم (سوخت و ساز) بدن کاهش می یابد:در اثر مصرف کم غذا و کمبود
انرژی، پروتئین و کربوهیدرات های موجود در سلول ها استفاده می شوند، در
نتیجه مقدار توده عضلانی کم می شود و متابولیسم بدن نیز کاهش می یابد. در
این حالت، فرد برای حفظ وزن جدید به انرژی کمتری نیاز دارد. به عبارت
دیگر، بدن به تدریج با مصرف کم انرژی سازگار می شود.

۲- بدن
کالری کمتری می سوزاند:هر چقدر فرد لاغرتر می شود، بدن انرژی کمتری برای
جابه جایی و حرکت می سوزاند، در نتیجه مصرف کل انرژی در بدن کاهش می یابد.

اگر
در شروع رژیم لاغری روزانه ۵۰۰ کالری کمتر مصرف شود، وزن بدن به تدریج کم
می شود، ولی بعد از مدتی روند کاهش وزن کند می شود. در این صورت باید رژیم
کم کالری تری نسبت به قبل اجرا کنید. همیشه بدن به راحتی با دریافت کمتر
کالری سازگار می شود، زیرا برای حفظ حیات باید انرژی را ذخیره کند.

کاهش
توده عضلانی و کاهش مصرف انرژی در بدن باعث می شوند همان مقدار کم انرژی
نیز در بدن ذخیره شود و تعادل انرژی برقرار شود و حتی روند کاهش وزن در
اثر ورزش شدید را آهسته می کند .

برای اینکه کاهش وزن متوقف نشود، چه باید کرد؟

با
توجه به مطالب بالا می توان گفت، کارشناسان تغذیه بایستی به آرامی مقدار
کالری رژیم را کاهش دهند، در این صورت مقدار کمی از عضلات بدن کاهش می
یابد و متابولیسم بدن در طی رژیم همچنان بالا می ماند.همچنین ۱۰ تا ۱۵
تمرین ورزشی نخست بایستی سبک باشند تا برای مدت طولانی تر، سیستم انرژی
بدن بتواند با هر نوع تغییر سازگار شود و چربی های بدن را بسوزاند.

اگر
بخواهیم با یک رژیم بسیار کم کالری در مدت زمان کوتاهی وزن خود را کاهش
دهیم، در این حالت بدن مجبور می شود مقدار زیادی پروتئین را برای تولید
انرژی بسوزاند، بخصوص وقتی که ذخایر گلیکوژنی بدن کم شده باشد. با مصرف
پروتئین بدن و کاهش عضلات، متابولیسم بدن کم می شود و بعد از مدتی وزن بدن
دیگر کاهش نمی یابد. در این وضعیت اگر فرد مثل سابق غذا بخورد، نسبت به
قبل از رژیم، بیشتر چاق می شود، زیرا تعادل مثبت انرژی برقرار می شود.

برای
اینکه مقدار تحلیل عضلات به حداقل برسد، ابتدا باید متابولیسم را افزایش
داد و سپس دریافت کالری را به تدریج کم کرد تا انرژی به طور مؤثری بسوزد.

هـنگام
کاهـش وزن، مقدار عضلات بدن رو به تحلیـل می رونـد که در نتـیجه ی آن،
متابولیسم بـدن نیـز کم می شود. برای اینکه مقدار تحلیل عضلات به حداقل
برسد، ابتدا باید متابولیسم را افزایش داد و سپس دریافت کالری را به تدریج
کم کرد تا انرژی به طور مؤثری بسوزد. البته متابولیـسم بدن بـه طور خودکار
افزایــش می یابد. زیرا هنگامی که در اثر رژیم لاغری، مقداری از عضلات خود
را از دست می دهیم، همچنان متابولیسم بالاست و ذخایر چربی بدن را برای
تأمین انرژی می سوزاند.

اگر در حال حاضر رژیم بسیار کم کالری
دارید، هنوز دیر نیست. شما می توانید مقدار مصرف غذای خود را مجدداً تنظیم
کنید تا متابولیسم بدنتان برای سوزاندن چربی های زائد افزایش یابد و از
تحلیل بیشتر عضلات جلوگیری کند.

* نکات مهم :

هدف از ارائه این اطلاعات، کمک به افراد سالم و بزرگسال برای کاهش وزن است و این مطالب هیچ توصیه پزشکی را در بر ندارد.

در ضمن این مطالب برای خانم های باردار و شیرده و افراد زیر ۱۸ سال تنظیم نشده است.

اگر
مبتلا به بیماری هستید یا احتمال می دهید در آینده دچار بیماری شوید، قبل
از شروع هر نوع رژیم غذایی و بر نامه ورزشی برای لاغری، باید با پزشک خود
مشورت کنید.

همچنین هر نوع برنامه ورزشی یا رژیم لاغری برای کاهش
وزن بایستی به آرامی شروع شود، یعنی نباید در ابتدای کار، رژیم خیلی کم
کالری یا ورزش خیلی شدید در پیش گرفته شود

---------------------------------------- 

این هم برای ...

خیلی از بچه ها تصویری میخواستن

این ها رو از دست ندهید..بقیه در ادامه مطلبه

   حركت انیمیشن برای لاغر كردن شكم

 

بقیه رو به همراه عکسهای سوسانو در ادامه گذاشتم...بفرمایید


ادامه مطلب
نوشته شده در دوشنبه نوزدهم بهمنماه سال 1388 ساعت 18:17 توسط شهره آفاق نظرات | |

 
شمارش معکوس تا عید 40
 
امروز  یکی از چهل روزم گذشت........ 40
 
یکشنبه ...روزه بودم

---------------------

میان وعده   -------------
ناهار   ------------
میان وعده   -------------
شام

    سبزیجات پخته و 100گرم ماهی با نیم قاشق روغن 200کالری

میان وعده  سیب و خیار و پرتقال کوچک خونی و چای و 2قند 150کالری
مکمل ها  ویتامین ب6 لووتیروکسین زینک
کالری مکمل ها  --------
مایعات مصرفی  
کالری مایعات  
خواب بعد از ظهر  
ساعت خوابیدن شب
جمع کل 350کالری

موضوع امتیاز  یکشنبه18بهمن ماه 1388
 12 لیوان آب روزانه    1

 نیم ساعت ورزش 1امتیاز و هر 10 دقیقه1امتیاز اضافه(500 طناب 4امتیازو اسکی فضایی نیم ساعت ا امتیاز  /50حرکت کش 1امتیاز)

      

 کالری مجاز روزانه 500کالری /5امتیاز  5

 زیباسازی اندام(پوست و مو  ناخون و ماساز ..)1امتیاز

 پوست1
 لبنیات کم چرب/1امتیاز

--------

 2لیوان سبزیجلت پخته/1امتیاز   3

 مصرف کرب مجاز(عدم مصرف نان برنج بسکوییت ومیوه های کرب دار) 2امتیاز

 2
انتخاب اصلح (کمتر کالری گرفتن و عدم مصرف کرب بالای30)1امتیاز

    

 سرکشی به بچه ها هم گروه و غیره/هر 5نفر 1امتیاز  
 رضایت بالای 80 درصد 1امتیاز  
 جمع امتیاز امروز شهره گل گلاب  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                   

این سارا شاهی  تاپ مدل  ایرانیه که  پدرش ایرانیه ...بقیه در ادامه مطلب

  چگونه شب خواب خوبی داشته باشیم؟؟

 

 

کمبود خواب مناسب به علت ایجاد اضطراب و بى نظمى در فعالیت ها، تلاش هایمان را بى اثر مى سازد. اگر شما از بى خوابى رنج مى برید، پیدا کردن راه حل هایى براى یافتن علت بى خوابى و بازگشت به دوران قبل از مشکل بى خوابى از اهمیت ویژه اى برخوردار است.
دوازده پیشنهاد زیر به شما کمک مى کند که هم علت بى خوابى را پیدا کنید و هم به حالت اولیه بازگردید:

1- با دکتر معالج خود صحبت کنید. شما باید از مشکلات جسمى به خاطر بى نظمى در خواب جلوگیرى کنید و بتوانید بر آن فائق آیید. حتماً در مورد داروهایى که استفاده مى کنید با پزشک معالج صحبت کنید.

2- یک برنامه زمانى براى خواب خود طراحى کنید و به آن پایبند باشید. منظور از داشتن برنامه، مشخص نمودن ساعات به رختخواب رفتن و بیدار شدن است. براى اثربخشى بیشتر در روزهاى تعطیل نیز این برنامه را اجرا نمایید.

3- پس از اجرا کردن برنامه منظم براى خواب، در طول چند روز آن را تعدیل کنید. یعنى زمانى را که راحت به خواب مى روید و زمان بیدار شدن را تنظیم نهایى کنید و در برنامه قرار دهید. اکثر بزرگسالان به 8 ساعت خواب در طول روز نیاز دارند.

4- تمرینات آرام بودن و تنفس عمیق را فرا بگیرید. آن قسمت از تمرینات آرام بودن را که علاقه دارید، فرا بگیرید تا در زمان دراز کشیدن در رختخواب به راحتى انجام دهید. یکى از مزایاى اصلى این روش، غلبه بر اضطراب است.

5- زمان رفتن به رختخواب را طبق تشریفات خاص انجام دهید. این مراحل را هر شب تا قبل از رفتن به رختخواب انجام دهید. به زودى درمى یابید که مغز شما این مراحل را تا شروع خواب با شما همراهى مى کند. گرفتن یک حمام گرم در آرامش شما کمک فراوانى مى کند.

 

6- استفاده از نیکوتین، کافئین و الکل را کنار بگذارید و از خوابیدن هاى بدون برنامه نیز اجتناب کنید. این گونه موارد عاملى براى تشدید اضطراب است لذا حذف آنها کمک شایانى به بهبود شرایط مى کند.

7- محیط آرامش و خواب خود را لذتبخش کنید. درجه حرارت را زیاد بالا نبرید. سکوت را تا حد ممکن ایجاد نمایید. سعی کنید اتاق خواب تاریک باشد یا نور بسیار ضعیف بسته به تمایل شما وجود داشته باشد. از پتوهاى مناسب و لطیف استفاده کنید. از راحت بودن تشک مورد استفاده نیز مطمئن شوید.

8- از اتاق خواب خود فقط براى خوابیدن استفاده کنید و وسایلى مانند تلفن و تلویزیون را در آن جاى ندهید. البته بعد از رفع مشکل بى خوابى، امکان استفاده از این وسایل در اتاق خواب فراهم مى شود ولى فعلاً از این اتاق فقط در رفع مشکل بى خوابى استفاده کنید.

9- تمرینات آرام بدنى انجام بدهید. تمرینات بدنى منظم و سبک، کمک زیادى در خوابیدن همراه با آرامش مى کند. توجه داشته باشید که در زمان تمایل به خواب و یا نزدیک به زمان برنامه خواب این تمرینات را انجام ندهید.

10- زمانى که خواب به سراغتان نمى آید بى جهت در رختخواب نمانید و به این سو و آن سو غلت نزنید. بهتر است برخیزید و کارهاى آرام بخش انجام دهید تا به مرز خواب برسید. در این زمان از فعالیت هایى که تحریک کننده هستند اجتناب کنید. (فعالیت شدید بدنی در این زمان بى خوابى را تشدید مى کند.)

11- در زمان داشتن مشکل بى خوابى، به برنامه اى که آن را تعدیل کرده اید، پایبند باشید. براساس زمان به رختخواب بروید و بیدار شوید. در چند روز اولیه امکان ایجاد اشکال مى رود و در ادامه به این برنامه عادت کرده و طبق زمان به خواب مى روید.

12- ارتباط خود را با مشاوران بهداشت و سلامتى ادامه دهید. از آگاهى پزشکان یا روان شناسان در مورد مشکل خود مطمئن شده و پیگیرى کنید که علائم بهبودى در شما مشاهده مى شود یا خیر.

 

بدون كم كردن وزن، سایز كم كنید

 آیا می توان بدون كم كردن وزن، اندام متناسبی داشت؟ با انجام دادن شش حركت ساده كه روزانه فقط 20 دقیقه از وقت شما را می گیرد، قدرت عضلانی عضلات سه بخش بالاتنه، ستون فقرات و پایین تنة خود را افزایش دهید. می توانید روزانه فقط ورزش های یك بخش از این سه بخش را انجام دهید، یا از هر دو حركت پیشنهادی در هر بخش، فقط یكی را انتخاب كنید. حركات پیشنهادی را 3 تا 5 بار در هفته انجام دهید تا نتیجه را پس از گذشت فقط سه هفته ببینید!


بالاتنه
1. حركت كششی بالاتنه
روی سطح مناسبی به شكم بخوابید. شكم و سینة شما در تماس با زمین قرار گیرد. دو كف دستتان را دو طرف شانه بر روی زمین بگذارید. زانوهایتان را خم كنید. پاهایتان متقاطع باشند. خودتان را به كمك دست ها بالا بكشید. وقتی آرنج هر دو دستتان صاف شد، دست راستتان را بلند كنید و موازی سطح افق قرار دهید. بالاتنه و پاها را تا زانو با دست چپ بالا نگه دارید. دست راست را به جای اول برگردانید و دوباره شكم و سینه را در تماس با سطح زمین قرار دهید. حركت را برای دست مخالف تكرار كنید. با جابه جا كردن وضعیت دست ها، ده مرتبه این حركت را انجام دهید.

2. حركت كششی با كمك صندلی
بر روی یك صندلیِ محكم بنشینید و جلوترین قسمت دو طرف صندلی را با دست بگیرید. درحالی كه باسن خود را از روی صندلی بلند می كنید، به آرامی پاهایتان را به سمت جلو سوق دهید. در وضعیتی قرار گیرید كه زانوهایتان زاویة 90 درجه بسازد. شكمتان را صاف كنید و به آرامی آرنج را خم كنید. باسن خود را پایین بیاورید تا جایی كه بازوهایتان هم سطح آرنجتان قرار گیرند. مجدداً خود را بر روی صندلی بكشید. این حركت را ده مرتبه تكرار كنید.

ستون فقرات
1. حركت كششی پابر روی سطح مناسب به پشت دراز بكشید. زانوها را روی شكم خم كنید. باسن خود را بلند كنید تا پشتتان بر روی زمین صاف شود. دست ها را به دور زانو حلقه كنید و آنها را به سمت سینه بكشید. حالا هر دو دستتان را باز كنید و به سمت بالای سر بكشید. همزمان پاها را باز كنید و زاویة 45 درجه با زمین بسازید. چند لحظه در همین موقعیت قرار بگیرید. به وضعیت اول برگردید و ده مرتبه این حركت را تكرار كنید.

2. حركت درجا بر روی ساعد
بر روی شكم بخوابید. صورتتان به سمت پایین باشد. آرنج ها را خم كنید طوری كه ساعد و بازویتان بر هم عمود شود. وزن بالاتنه را بر روی ساعد و وزن پایین تنه را بر روی پنجة پا بیندازید. با حمایت ساعد دست، تنة خود را بالا بكشید و 15 تا 20 ثانیه صبر كنید. بعد به وضعیت اول برگردید و حركت را دو بار تكرار كنید.

پایین تنه
1. حركت كرنشی
صاف بایستید و دست ها را به كمر بزنید. پای راست را نیم قدم به عقب و سمت چپ ببرید و پشت پای چپ بگذارید. وزنتان را روی هر دو پا بیندازید. با كمر و گردن صاف، زانوهایتان را خم كنید. به آرامی باسن را به سمت پایین و نزدیك زمین بیاورید تا جایی كه زانوی چپ به زمین برسد. به وضعیت اول برگردید و حركت را برای پای راست تكرار كنید. ده مرتبه این حركت را انجام دهید.

2. حركت سرپا نشستن
بایستید و پاهایتان را بیشتر از عرض شانه باز كنید. پنجة پایتان را به سمت بیرون خم كنید. كف دست هایتان را بر روی قسمت بالایی ران بگذارید. به آرامی زانوها را خم كنید. باسن را به سمت پایین بكشید. زانوها را تا حدی خم كنید كه ران ها موازی سطح زمین باشند. چند لحظه تأمل كنید و به آرامی به وضعیت قبل برگردید. این حركت را ده مرتبه تكرار كنید.?

-----------------------------------

 


ادامه مطلب
نوشته شده در یکشنبه هجدهم بهمنماه سال 1388 ساعت 20:31 توسط شهره آفاق نظرات | |

17بهمن..روز سرد و اتکینزی!!!!

---------------------

میان وعده   -------------
ناهار  یه سینه و رون و بال
میان وعده    املت 4تخممرغ بدون روغن با یه کمی بادنجون5سانت و قارچ -
شام

   خراب کردم اساسی ...پلو خوردم!!!در کمال ناباوری!!!

میان وعده    
مکمل ها  ویتامین ب6 لووتیروکسین زینک
کالری مکمل ها  --------
مایعات مصرفی  
کالری مایعات  
خواب بعد از ظهر  
ساعت خوابیدن شب
جمع کل !!!!!!!!!!!!!!!!! 

موضوع امتیاز  پنجشنبه17بهمنماه 1388
 12 لیوان آب روزانه    1

 نیم ساعت ورزش 1امتیاز و هر 10 دقیقه1امتیاز اضافه(500 طناب 4امتیازو اسکی فضایی نیم ساعت ا امتیاز  /50حرکت کش 1امتیاز)

      

 کالری مجاز روزانه 500کالری /5امتیاز  

 زیباسازی اندام(پوست و مو  ناخون و ماساز ..)1امتیاز

 پوست1
 لبنیات کم چرب/1امتیاز

--------

 2لیوان سبزیجلت پخته/1امتیاز   

 مصرف کرب مجاز(عدم مصرف نان برنج بسکوییت ومیوه های کرب دار) 2امتیاز

 
انتخاب اصلح (کمتر کالری گرفتن و عدم مصرف کرب بالای30)1امتیاز

    

 سرکشی به بچه ها هم گروه و غیره/هر 5نفر 1امتیاز  
 رضایت بالای 80 درصد 1امتیاز  
 جمع امتیاز امروز شهره گل گلاب  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سلام دوستای گل

من به خاطر اینکه این هفته امکان داره از ط قرمز خارج بشم و ...میرم توی اتکینز تا هم به لیپولیز بیوفتم و چربی ها رو بسوزونم..چون اصلا تکون نمیخورن!!

هم  این تعطیلات رو نمیشه کاری کرد!!

من دیشب به خودم احترام گذاشتم و 2پرس پلو قرمه خوردم..چون من نذری عاشورا رو نخوردم..دیگه اینو رو نتونستم بگذرم...و هم میخوام یه کم پرو تین بخورم...البته من 2-3روز اول یه کم زیاده روی میکنم اما از بعد میخوام همون یه وعده ای باشم..منم میخوام این 40 روز مونده تا عیید رو از دست ندم...تازه تعطیلات هم میخورم اما اتکینزی ..هم کسی نمیفهمه هم خودم راضی باشم...بچه ها دعا کنید برم توی فاز کتون ..اون وقت دیگه گرسنه هم نمیشم...میتونو خودم رو کنترل کنم...

امیدوارم این مطالب هم براتون مفید باشه

بچه ها پیشنها بدین دیگه..چون من دیگه مغزم نمیکشه ها!!

هم عکس هم مطلبی که میتونه هم به کاهش وزن مربوط نباشه اما دونستنش لازم باشه...باشه؟؟...خوب ممنونم

 

بقیه عکسهای شکیرا هم در ادامه مطلب .....

 

 

 

 

                      Shakira

بچه ها  شکیرا داره بهتون انرژی و سلام  میده!!!!!!

                   Shakira, Spanish Ed. : Woman Full of Grace - Paperback: 144 pages; Publisher: Fireside; (August 2001)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                           meditation2-saidaonline  

یوگا و سلامتی

 

 

روی یوگا حساب کنید!
اگر به دنبال دلیل می گردید تا تمرینات یوگا را شروع کنید، اینجا 38 دلیل وجود دارد مبنی بر این که یوگا چگونه سلامت شما را بهبود می بخشد. دلایلی کافی برای آنکه زیرانداز خود را پهن کنید.

1) انعطاف پذیر شدن بدن
یکی از سودمندی های اولیه و بسیار مشهود یوگا پیشرفت قابل توجه در انعطاف پذیری بدن می باشد. در اولین جلسه ی کلاس هرگز نخواهید توانست انگشتان پای خود را لمس کنید چه برسد به اینکه به عقب خم شوید، اما اگر پشتکار داشته باشید به تدریج متوجه می شوید که سختی جای خود را به نرمی داده و نهایتاً تمام حرکاتی که زمانی غیر ممکن به نظر می رسیدند ممکن می گردند. چیز دیگری که متوجه خواهید شد این است که انواع واقسام دردها کم کم ناپدید می گردند. این تصادفی نیست!
تهیگاه (باسن) خشک و غیر قابل انعطاف به دلیل توازن نادرست ران و ساق به مفصل زانو فشارمی آورد. همسترینگ (زردپی های) سفت و سخت به مسطح شدن مهره های کمر منجر می شوند که کمردرد را به دنبال دارد. خشکی عضلات، بافت های هم بند و پوشش روی عضلات باعث بد فرم شدن حالت بدن می گردند.
2) آزمونی برای نیرومند شدن
عضلات قوی، کاری بیش از زیبایی انجام می دهند. عضلات قوی بدن را در برابر مشکلات کمردرد و آرتروز حمایت می کنند و در افراد سالخورده مانع زمین خوردن می شوند. در یوگا نیرومندی عضلات را با قابلیت انعطاف هماهنگ می سازید. اگر فقط به باشگاه ورزشی بروید و وزنه بلند کنید، قوی خواهید شد اما نرم و قابل انعطاف نه.
3) ایستادن صحیح
سر شما مانند توپ بولینگ است: بزرگ، گرد و سنگین. وقتی سر شما مستقیماً در بالای یک ستون مهره ی راست قرار دارد به مراتب کار کمتری برای گردن و عضلات پشت ایجاد می کند تا آن را صاف نگاه دارند. حالا اگر فقط چند سانتی متر سر خود را جلو ببرید به همین ماهیچه ها فشار وارد می آید. حالا همین توپ بولینگ به جلو خم شده را 8 تا 12 ساعت بالا نگاه دارید! از این همه خستگی تعجب می کنید؟ تازه خستگی ممکن است تنها مشکل نباشد. وضعیت گزینی (حالت قرارگرفتن بدن) ممکن است باعث گردن درد، کمردرد و مشکلات مفصلی و عضلانی گردد. وقتی قوز می کنید و راه می روید، بدن شما بهای بالایی می پردازد: صاف شدن خمیدگی های طبیعی داخلی در گردن و کمر که موجب درد و آتروز وخیم ستون مهره ها می گردد.
4) اهمیت مفاصل
هر بار یوگا تمرین می کنید یک حرکت تمام و کمال به مفصل هایتان می دهید. حرکت مفصل ها به پیشگیری از آرتروز دژنراتیو (حاد) کمک می کند. از طرف دیگر با «فشار آوردن و خیس کردن» بخش هایی از غضروف که معمولاً مورد استفاده قرار نمی گیرند ناتوانی در حرکت را تخفیف می دهید. غضروف مفصل مانند اسفنج است. این اسفنج تنها زمانی مواد مغذی تازه را دریافت می دارد که مایع درون آن با فشار بیرون رفته و مایع جدیدی وارد شود. بخش های نادیده گرفته شده ی غضروف ها با از دست دادن مواد مغذی درست نهایتاً از بین می روند و استخوان زیر آنها مثل یک پدال کهنه ترمزسرجا باقی می ماند.
5) تق و توق ستون مهره ها!
دیسک های ستون مهره ها، یعنی ضربه گیرهای بین مهره یی که ممکن است دچار فتق شده و روی اعصاب فشار آورند، نیاز به حرکت دارند، این تنها راهی است که دیسک ها مواد مغذی خود را دریافت می کنند. اگر شما یک تمرین متعادل، ترکیبی از خم شدن به جلو، خم شدن به عقب و چرخش به دو طرف را داشته باشید، می توانید دیسک هایتان را سالم و انعطاف پذیر نگاه دارید.
6) استخوان ها
شواهد و مدارک موثقی وجود دارد مبنی بر اینکه تمریناتی که در آنها بدن متحمل وزن می گردد موجب قوی شدن استخوانها شده، پوکی استخوان را دور نگاه می دارند. در بسیاری از حرکات یوگا شخص ناگزیر از تحمل وزن خود است. بسیاری از حرکات مانند سگ ( با صورت به طرف زمین) یا سگ ( با صورت و قفسه ی سینه باز به طرف روبرو) استخوان های بازوها را که بسیار در برابر شکستن های ناشی از پوکی استخوان آسیب پذیرند قوی می سازند. در تحقیق منتشرشده یی که در دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در لس آنجلس انجام شد ثابت شده که تمرینات یوگا تراکم استخوان مهره ها را افزایش می بخشند. یوگا کورتیزول (هورمون مولد استرس) را کاهش داده به نگاهداری کلسیم در استخوان ها کمک می کند.
7) جاری شدن خون
تمرینات یوگا سبب می گردند خون در رگهای شما جریان کامل تری پیدا کند. به طور مشخص تمرین رلکسیشن که در یوگا می آورید به جریان خون به ویژه در دست ها و پاها کمک می کند. در این تمرینات اکسیژن بیشتری به سلول های شما می رسد و در نتیجه باعث بهبود کارکرد آنها می شود. در حرکات چرخشی خون سیاهرگی از اندام های داخلی جمع شده و در زمان اتمام چرخش خون اکسیژن دار وارد اندام ها می گردد.
در حرکات وارونه مثل ایستادن روی سر، ایستادن روی دست و ایستادن روی شانه ها خون سیاهرگی از لگن و پاها به طرف قلب برمی گردد و از قلب به شش ها تلمبه می شود تا دوباره اکسیژن دار شود. اگر پاهایتان به دلیل مشکلات قلبی یا کلیه متورم اند این حرکات به شما کمک می کنند. تمرینات یوگا تراز هموگلوبین و گلبول های قرمز را که اکسیژن را به بافت ها می رسانند افزایش می دهد.
تمرینات یوگا باعث می شوند تا پلاکت های خون کمتر چسبناک شده و تراز پروتئین هایی که در خون موجب لخته شدن می شوند کاهش یابند. به این ترتیب این تمرینات باعث رقیق شدن خون می گردد و نهایتاً به کاهش سکته های قلبی می انجامد چرا که عامل بسیاری از این سکته ها لخته شدن خون است.
8) درس لنف
هر بار در حین تمرینات عضلاتتان را منقبض می کنید یا کشش می دهید، هر بار اندام هایتان را به اطراف حرکت می دهید، هر بار به کمک آسانا (حرکت بدن در یوگا) می روید، در آن مستقر می شوید یا از آن بیرون می آئید به بدن خود شانسی می دهید تا بتواند لنف (مایع لزج درون سلول های سیستم ایمنی) را زهکشی کند. این کار به سیستم لنفاوی کمک می کند تا باعفونت بجنگد سلول های سرطانی را از میان بر دارد و از مواد سمی زائد تولید شده بر اثر فعالیت های سلولی خلاص شود.
9) شروع تازه برای قلب
وقتی ضربان قلب خود را در حد تمرینات اروبیک قرارمی دهید خطر سکته ی قلبی را کاهش می دهید و افسردگی تان تسکین می یابد. تمرینات یوگا مثل اروبیک نیستند. اما اگر با دقت انجام شوند و یا اگر نوع خاصی از یوگا (آشتانگا یوگا) یوگای هشت گانه یا یوگایی که جریان انرژی را در بدن به حرکت در می آورد (flow yoga)، انجام دهید می توانید ضربان قلب خود را در حد تمرینات اروبیک قرار دهید. حتی تمریناتی که ضربان قلب را تا آن اندازه بالا نمی برند می توانند شرطی شدن قلب و عروق را بهبود بخشند. تحقیقات نشان داده اند که تمرینات یوگا موجب کاهش تندی ضربان قلب در زمان استراحت و افزایش آستانه ی مقاومت می گردند، این تمرینات همچنین باعث می شوند شخص حداکثر اکسیژن را در طی تمرین دریافت نماید که همه ی اینها انعکاسی است از شرطی شدن هوازی. نتایج یک بررسی نشان داده است کسانی که تنها تمرینات تنفسی یوگا (پرانایاما) را انجام می دهند، می توانند با اکسیژن کمتر تمرینات بیشتری انجام دهند.
10) کاهش فشارخون
اگر فشارخون بالا دارید یوگا برایتان سودمند است. تحقیقاتی در مورد مقایسه (شاواسانا) (حالت نعش) (استراحت عمیق پایان تمرین) و دراز کشیدن ساده روی کاناپه روی گروهی که از هیپرتانسیون رنج می بردند انجام گرفت. پس از سه ماه کسانی که حالت شاواسانا را انجام داده بودند به میزان 6/2 درجه کاهش در فشار خون ماکزیمال و 5/1 درجه کاهش در فشارخون می نیمال گزارش کردند. لازم به ذکر است که هر چه فشارخون اولیه بالاتر باشد کاهش بیشتر خواهد بود.
11) نگرانی ها نقش بر آب می شوند!
یوگا تراز کورتیزول (هورمون مولد استرس) را کاهش می دهد. این زیاد مهم نیست؟ پس توجه کنید: به شکل طبیعی غده های آدرنال به عنوان واکنش در برابر بحران کورتیزول ترشح می کنند که به شکل موقت کارکرد سیستم ایمنی را تشدید می کند. اگر تراز هورمون کورتیزول در بدن پس از گذشت بحران بالا باقی بماند به سیستم ایمنی بدن آسیب می رساند.
بالا رفتن موقت کورتیزول به حافظه ی دراز مدت کمک می کند اما ترازهای بالینی بالا باعث ضعف حافظه گردیده و ممکن است به تغییرات دائم درمغز بیانجامند. به علاوه میزان بیش از اندازه ی کورتیزول با افسردگی،پوکی استخوان (کورتیزول کلسیم ومواد معدنی دیگر را از استخوان ها بیرون کشیده و درساخته شدن استخوان جدید مداخله می کند)، فشارخون بالا و مقاومت در برابر انسولین رابطه ی مستقیم دارد.
در آزمایشی که روی موش های بزرگ انجام گرفت، میزان بالای کورتیزول به آنچه که محققان (رفتار پرخوری) می نامند منجر شد (همان حالی که که باعث می شود وقتی ناراحت، عصبانی یا پرتنش هستید تا می توانید پرخوری می کنید!) بدن این کالری های اضافی را جذب کرده در ناحیه ی شکم به شکل چربی ذخیره می کند که نهایتاً به افزایش وزن، دیابت و حمله ی قلبی می انجامد.
12) ساعت خوش!
بی حوصله اید؟ احساس خوبی ندارید؟ به حالت چهار زانوی کامل (لوتوس - نیلوفر) بنشینید. یا نه، یک خم شدن به عقب کامل یا یک کشش عالی به سمت بالا در حرکت ناتاراجاسانا (رقص شیوا) خوب واقعاً به این سادگی نیست اما نتایج یک بررسی نشان داده که تمرین مرتب یوگا موجب بهبود افسردگی و افزایش قابل ملاحظه یی در تراز سروتونین و کاهش ترازمونوامین اکسیداز (آنزیمی که موجب تجزیه نوروترانسمیترها می شود) می گردد. براساس تحقیقی که دکتر ریچارد دیویدسن از دانشگاه ویسکانسین انجام داده، قشر مخ در پیش پیشانی چپ در مراقبه کنندگان (مدیتاتورها) فعالیت بالایی را نشان می دهد. در کسانی که کاملاً وقف مراقبه و تمرین کنندگان دراز مدت هستند فعالیت چشمگیر و زیادی در طرف چپ قابل مشاهده است.
13) لاغری!
«کمتر بخور! بیشتر حرکت کن!» این نصیحت حرف بسیاری از کسانی است که رژیم می گیرند تمرینات یوگا در هر دو مورد به شما کمک می کند. با تمرین منظم چون بیشترحرکت می کنید بیشتر کالری می سوزانید همچنین به دلیل ابعاد معنوی و احساسی تمرینات یوگا به مسائلی چون اضافه وزن و خوردن در سطح عمیق تری نگاه می کنید. تمرینات یوگا می توانند الهام بخش شما باشند تا با آگاهی تمام خوردنی ها را بخورید.
14) نمایشی ازکاهش ها!
تمرینات یوگا قند خون و LDL (چربی بد) کلسترول را پایین آورده و H.D.L کلسترول خوب را بالا می برد. ثابت شده که این تمرینات در افراد مبتلا به دیابت قند خون را ازچند طریق پایین می آورد. با پایین آوردن ترازکورتیزول و آدرنالین، با تشویق به کم کردن وزن و بالابردن حساسیت به تأثیرات انسولین. وقتی قند خون پایین می رود خطر عوارض دیابت مانند سکته ی قلبی، از کار افتادن کلیه و کوری کاهش می یابند.
15) امواج مغزی
یک جزء مهم در یوگا تمرکز بر زمان حال است. نتایج بررسی ها نشان داده اند که تمرین منظم یوگا هماهنگی، زمان واکنش، حافظه و حتی بهره ی هوشی را بهبود می بخشد. کسانی که به شکل منظم مراقبه می کنند می توانند مشکلات را آسان تر حل نموده و اطلاعات را راحت تر به یاد آورند، به این دلیل که افکار مانع تمرکز آنها نمی شوند افکاری که بارها و بارها مانند یک نوار تکراری در حلقه یی می چرخند.
16) مرکز عصب
در تمرینات یوگا تشویق می شوید استراحت کنید، نفس هایتان را کند سازید و بر زمان حال تمرکز داشته باشید. به این ترتیب تمرینات یوگا با تغییر سیستم عصبی سمپاتیک (یا حالت جنگ و گریز) به سیستم عصبی پاراسمپاتیک موجب توازن می شوند. سیستم اعصاب پاراسمپاتیک آرام بخش و نشاط برانگیزند، این اعصاب موجب آرام شدن نفس ها و ضربان قلب، کاهش فشارخون و افزایش جریان خون به روده ها و اندام های مولد می گردند که موجب به وجود آمدن آنچه دکتر هربرت بنسون واکنش بسط(relaxation respouse) می نامد می گردند.
17) تعادل (فضا، مکان)
تمرین منظم یوگا موجب افزایش پروپریوسپشن (درک حس عمقی در درون مغز) یا توانایی حس بدن فیزیکی (زمخت) و اینکه در چه فضایی قرار دارد و چه می کند و خلاصه باعث افزایش تعادل می گردد. در کسانی که وضعیت گرایی بد بدنی دارند، یا در حرکاتشان دچار اختلال می باشند این توانایی بسیارضعیف است و منجر به بروز مشکلات زانو و کمر درد می گردد. تعادل بیشتر به معنای زمین خوردن کمتر است. این در مورد سالخوردگان یعنی استقلال بیشتر یعنی دیرتر به خانه ی سالمندان رفتن یا حتی هرگز نرفتن، برای بقیه ی تمرینات تعادلی مانند درخت Vrikshasana موجب می گردند کمتر احساس تلوتلو خوردن و عدم تعادل کنیم.
18) مرکز کنترل
بعضی از یوگی های پیشرفته می توانند به اشکال کاملاً استنثنایی بدن خود را کنترل کنند. کنترل هایی که در بیشتر موارد از طریق سلسله ی اعصاب انجام می گیرند. دانشمندان یوگی هایی را مورد ارزیابی قرار داده اند که قادرند ریتم ضربان قلب خود را به میل خویش تغییر دهند، اشکال خاص از امواج مغزی را تولید کنند و با یک روش مراقبه ی خاص گرمای دست های خود را تا 15 درجه فارنهایت بالا ببرند. اگر آنها از یوگا چنین استفاده هایی می کنند شاید شما هم بتوانید با انجام تمرینات (اگر خیال حامله شدن دارید) به لگن خود خون بیشتری جاری سازید و یا اگر مشکل بی خوابی دارید هر شب تمرین ریلکسیشن (بسط) انجام دهید. 
-------------------
 
--دانشمندان ثابت كردند چند دقیقه دوش گرفتن معكوس (دوش گرفتن با آب گرم و سرد) جای یك ساعت گردش یا آبتنی در استخر را می گیرد، بعلاوه روش خوبی برای ورزیده كردن عروق است.

به گزارش سلامت نیوز و به نقل از پایگاه خبری RKM، دوش معكوس به ویژه برای افرادی كه فشارخون پایین دارند و در صبح به سختی توان كار عادی را در خود باز می یابند، مفید است. در ضمن معالجات با آب نه تنها در هنگام صبح و شب، بلكه در تمام اوقات روز مناسب است.
نكته مهم به ویژه برای تازه كارها این است كه نباید بلافاصله و شدید دمای آب را تغییر دهند. در هنگام صبح مدت معالجات با آب باید كمی بیشتر از هنگام شب باشد. همچنین باید معالجات با آب، نه با آب سرد و نه حتی با آب گرم بلكه با آب ولرم تمام شود.
یادآور می شود، چنین معالجاتی با آب تأثیر مساعدی در وضعیت پوست دارند. پوست ارتجاعی می شود
 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

احترام بگذارید...این علامت حاکم بزرگ میتی کمانه!!!!

به ساعت بدن خود احترام بگذارید!!

ساعت بدن

 

شلمان را یادتان هست؛ همان لاک‌پشت وابسته به ساعت کارتون «بامزی»؟! این شخصیت کارتونی برای خواب، زمان‏بندی و برنامه‏ریزی دقیقی داشت و به شدت به ساعت وابسته بود. هرطوری شده، باید سر ساعت می‏خوابید و اگر زمان خوابش می‏رسید، هر کاری که داشت، باید نیمه‌کاره رها می‏کرد و به خواب می‏رفت. شاید این‌قدر سر وقت بودن اغراق‏آمیز باشد اما در بدن همه موجودات زنده، سیستمی وجود دارد که موجب می‏شود اعمال حیاتی راس ساعت خاصی انجام شود و راس ساعت خاصی به پایان برسد. دانشمندان، اسم آن را گذاشته‌اند: ساعت زیستی یا ساعت بیولوژیک.


ساعت زیستی یا ساعت بیولوژیک بدن، همان اعمال حیاتی ریتمیک و منظم انسان است که رأس ساعتی معین شروع می‌شود، کارش را انجام می‌‌دهد و درنهایت به کارش پایان می‌دهد و دوباره رأس زمانی معین، درون این چرخه قرار می‌گیرد. ساعت بیولوژیک بدن که علاوه بر انسان‌ها در سایر موجودات زنده هم وجود دارد، وظیفه هماهنگ کردن فعالیت‌های بدن از خواب و بیداری و ضربان قلب و دم و بازدم گرفته تا ترشح هورمون‌ها و تنظیم دمای بدن را به عهده دارد. ساعت بدن انسان‌ها در هیپوتالاموس مغزشان قرار دارد و این ساعت از مرکز مغز، تمام حرکات و فعالیت‌های افراد را کنترل می‌کند. ساعت بدن که کاملا منظم و دقیق کارش را انجام می‌دهد، با تاریک و روشن شدن هوا نوع فعالیت‌هایش را تغییر می‌دهد؛ مثلا در روشنایی روز، فشارخون، سطح هورمون‌ کورتیزول و دمای بدن را افزایش می‌دهد و در طول شب، ‌میزان ترشح هورمون‌‌های تستوسترون، ملاتونین و حتی هورمون‌ رشد را بالا می‌برد. تاریخچه کشف ساعت بیولوژیک

400 سال قبل از میلاد مسیح، دانشمندان با مشاهده اینکه برگ و گل برخی درختان در ساعت مشخصی از روز باز می‌شوند و در زمان خاصی از شب بسته می‌شوند، به این فکر افتادند که شاید این پدیده یک دلیل علمی داشته باشد، اما شاید به دلیل کمبود امکانات هیچ‌وقت در پی اثبات این فرضیه‌شان برنیامدند. مشاهده مهاجرت سارها که با توجه به نورخورشید صورت می‌پذیرفت، یک بار دیگر در سال 1950 دانشمندان را نسبت به وجود ساعت درون حساس کرد و بالاخره آنها در سال 1971 وجود ژن ساعت را در کرم‌های میوه تایید کردند. دانشمندان تحقیقات خود را در این زمینه ادامه دادند و در سال 1988 وجود ساعت بیولوژیک را در پستانداران و در سال 1997 در موش‌ها به اثبات رساندند و سرانجام در سال 2001 اعلام کردند که ساعت زیستی در انسان‌ها هم وجود دارد و تمام فعالیت‌های روزانه انسان تحت فرمان این ساعت است. دانشمندان پس از کشف ساعت بیولوژیک بدن به این نتیجه رسیدند که این ساعت دقیق و بدون نقص از 3 بخش تشکیل شده است: بخش اول که برای تنظیم ساعت، نور و دما را از محیط پیرامون دریافت می‌کند، بخش دوم که متشکل از مکانیسم و مسوولیت‌های خود ساعت است و بخش سوم که شامل ژن‌های کمک‌رسان به ساعت برای کنترل و تنظیم فعالیت‌های سایر ژن‌های بدن است. ساعت بیولوژیک در بدن ما

چه‌ کار می‌کند؟

با دریافت نور و حرارت محیط در روز، ساعت بدن که در هیپوتالاموس مغز قرار دارد، دستور به ترشح ملاتونین می‌دهد. ترشح ملاتونین هر چه‌قدر که به شب، تاریکی و کاهش دما نزدیک می‌شویم، بیشتر می‌شود (تقریبا 10 برابر روز) و به همین علت با نزدیک شدن به تاریکی هوا، حس خواب‌آلودگی هم بیشتر به افراد القا می‌شود. با افزایش سن، میزان تولید ملاتونین کاهش می‌یابد و همین امر سبب کم‌خوابی سالمندان است. ساعت بیولوژیک در اوایل صبح درجه حرارت بدن افراد را افزایش می‌دهد و اگر شما شب‌کار یا جزو افرادی نباشید که تا نیمه‌های شب بیدار می‌مانند، حوالی غروب و اوایل شب حرارت بدن‌تان پایین خواهد آمد. به طور کلی وظیفه اصلی ساعت بدن، تنظیم کردن تمامی فعالیت‌های ریتمیک بدن است. رابطه خواب و ساعت بدن

به طور طبیعی افراد یا سحرخیز هستند یا نیستند. سحرخیزها یعنی آنهایی که بین ساعت 5 تا 7 صبح بیدار می‌شوند و بین 9 تا 11 شب هم می‌خوابند و شب‌زنده‌دارها یعنی کسانی که بین 9 تا 11 صبح بیدار می‌شوند و بین 11 شب تا 3 نصف‌شب می‌خوابند. اگر شما جزو سحرخیزها هستید که باید بگوییم انعطاف‌پذیری بدن شما نسبت به تغییرات محیطی کم است و به سختی می‌توانید خودتان را با آنها وفق دهید. درجه حرارت بدن‌تان تقریبا حوالی 8 بعدازظهر کاهش می‌یابد و اوایل بعدازظهر هم به اوج خود می‌رسد و در نتیجه هوشیاری‌تان در این ساعت‌ها بیشتر از هر وقت دیگری است. اما اگر شما جزو افرادی هستید که شب‌ها دیر می‌خوابید و صبح‌ها هم دیر از خواب بیدار می‌شوید، بنابراین توانسته‌اید بر سیکل خواب و بیداری از پیش تنظیم شده بدن‌تان غلبه کنید و برای خواب هیچ نیاز و وابستگی خاصی به نور ندارید. پس به راحتی می‌توانید با تغییرات محیطی کنار بیایید و راحت‌تر در شرایط سخت زندگی کنید. پنج فعالیت ریتمیک بدن

در یک تقسیم‌بندی کلی، 5 ریتم مختلف در بدن وجود دارد:

1. ریتم‌های کمتر از 24 ساعت (اولترادیان)، مانند ضربان قلب، تنفس، امواج مغزی، دم و بازدم، گرسنگی و سیری، چرخه‌های خواب عمیق و چرخه‌های ادراری.

2. ریتم‌های .....................

لطفا در ادامه مطلب بخوانید به همراه بقیه عکسهای شکیرا

 

 

 


ادامه مطلب
نوشته شده در شنبه هفدهم بهمنماه سال 1388 ساعت 07:01 توسط شهره آفاق نظرات | |

 

16بهمن..روز جمعه

---------------------

میان وعده   -------------
ناهار  ---------------
میان وعده   ---------------
شام

      یه بشقاب سبزیجات پخت(کرفس یه کیسه فریز+یه کدو +3تا بادنجون کوچک+ یه فلفل دلمه+ابلیمو یه قاشق)150کالری ساعت 30/8شب

میان وعده   نتونستم از پلو قرمه سبزی بگذرم 2پرس خوردم +موز و سلقه طلایی؟کالری
مکمل ها  ویتامین ب6 لووتیروکسین زینک
کالری مکمل ها  --------
مایعات مصرفی   اب
کالری مایعات  
خواب بعد از ظهر  
ساعت خوابیدن شب
جمع کل ؟؟؟؟؟؟؟ 

موضوع امتیاز  جمعه16بهمن ماه 1388
 12 لیوان آب روزانه    1

 نیم ساعت ورزش 1امتیاز و هر 10 دقیقه1امتیاز اضافه(500 طناب 4امتیازو اسکی فضایی نیم ساعت ا امتیاز  /50حرکت کش 1امتیاز)

       30دقیق معادل 500 کالری 2لمتیاز

  

 

 

 کالری مجاز روزانه 500کالری /5امتیاز   

 زیباسازی اندام(پوست و مو  ناخون و ماساز ..)1امتیاز

 حمام1 درست و حسابی امتیاز/برداشتم مو صورت1امتیاز/موبدن همه 1امتیاز /نظافت لباسها و تخت 1امتیاز
 لبنیات کم چرب/1امتیاز

--------

 2لیوان سبزیجلت پخته/1امتیاز  2

 مصرف کرب مجاز(عدم مصرف نان برنج بسکوییت ومیوه های کرب دار) 2امتیاز

انتخاب اصلح (کمتر کالری گرفتن و عدم مصرف کرب بالای30)1امتیاز

    غذای نذری (قرمه سبزی) رو سریعا در فریز گذاشتم1امتیاز ...خوردمش!!!!!!

 سرکشی به بچه ها هم گروه و غیره/هر 5نفر 1امتیاز   2
 رضایت بالای 80 درصد 1امتیاز  
 جمع امتیاز امروز شهره گل گلاب  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بعدا نوشتم که::::بچه ها جون من نتونستم از اون نذری بگذرم...چون دفعه قبل هم نخوردم!!!

 

 

 

 

 

 

 

ادامه عکسها ی بریتنی مورفی در ادامه مطلب...به سفارش

... نورث جونم.....

......منتظر پیشنهاد ها و انتقادهای شما هستم.....

--------------------------------------------------------------------------------------

درباره خوردن میوه ها هم باید این چیزا رو بدونیم....با چی سازگار و......

انگور:

ناسازگاریها:

هیچوقت انگور را بعنوان دسر بعد از غذا نخورید.

انگور با غذاهائی که دارای گوشت چهارپایان یا ماهی یا چربیهاست، سازگار نیست.

انگور با شیر، روغنهای نباتی مایع، میوه های روغنی، سبزیهای خوردنی، گوجه فرنگی، هندوانه، زیتون و روغن زیتون، سیر خام، لیمو و کاهو نمی سازد.

* سازگاری غذاها با یگدیگر یکی از اصول اساسی معالجه با غذاست.

سازگاریها:

انگور با نان برشته، موز ، بلوط پخته یا خام ، سیب درختی، برنج سفید پخته، پرتغال، سیب زمینی تنوری، خربزه ، هلو ، گلابی، توت فرنگی و پیاز سازگار


دسرها یا غذاهای سازگار با انگور:

- انگور با زردآلو و آب پرتغال

- انگور با آلبالو و آب پرتغال

- انگور با انار و آب آناناس

- انگور با انجیر خشک و کشمش یا آلوی خشک

- انگور با قنده قهوه ای، نان برشته و آب پرتغال

- انگور با آب پرتغال

- انگور با انجیر و آب پرتغال و انار

- انگور با خرمالوی خیلی خوب رسیده

- انگور با عسل، خامه تازه یا آب پرتغال

- انگور با نان و پنیر تازه غذای کاملی است و سازگار است

- انگور با خربزه ، انجیر تازه و آب پرتغال

- انگوربا موز و آب پرتغال و آب انار

- انگور با آب پرتغال و آب انار

- انگور با خرما وآب پرتغال

- انگور با موز، پنیرتازه سفید و آب پرتغال

- انگور با انبه و کره، خامه تازه یا عسل و آب پرتغال

- انگور با کته برنج حاوی آب و پیاز خوردشده و عسل و خامه تازه و آب پرتغال

- انگور با آرد ذرت حاوی آب و پیاز و کمی پنیرتازه یا کره یا خامه یا عسل با آب پرتغال

- انگور با آناناس و موز ریز ریز شده و آب پرتغال

- انگور با سیب زمینی آب پز و پیاز


لیمو :

ناسازگاریها:

لیمو با نان - سیب زمینی - برنج - گندم - ارزن - ماکارونی - موز - بلوط - میوه های شیرین - سیب درختی - لپه - عدس - لوبیای چیتی - خرما - انجیر - نانهای شیرینی - گوجه فرنگی - سرکه - باقلا - لوبیا و نخود نمی سازد.

سازگاریها:

لیمو با روغنهای مایع نباتی خوب می سازد.

با گردو - فندق - بادام زمینی ( پسته شام ) - هویج - کرفس - پیاز - گل کلم - شاهی - سیر - ترب - فلفل - مارچوبه - آرتیشو - کدوی مسمائی - پنیر - میوه زیتون - بادام - سیب زمینی ترشی ( سیب مز ) - نارگیل - سالاد کاهو - تره فرنگی ( پوارو ) - چغندر - کلم دلمه ای ( کلم بروسل) - آندیو - شلغم - بادنجان - رازیانه - اسفناج - شنگ - انواع کدو و تخم مرغ سازگار است.پرتغال :

ناسازگاریها:

پرتغال با مواد چربی - ماهی به صورت که تهیه شود - سبزیها و رغن های مایع نباتی - شیر و انواع سوس ها - سالادکاهو و گوجه فرنگی- گردو ، بادام و نارگیل - غذاهای سرخ کرده ، املت ، ماهی شور و کنسرو - سیر ، سرکه و مشروبات الکلی - بادنجان ، فلفل سبز و آرتیشو و با گوشتهای کنسرو شده نمی سازد.

سازگاریها:

پرتغال با عسل ، خرما ، شکر ، قند ، مارمالاد، مربا، نان ، سیب زمینی ، انگور، سیب درختی ، گلابی ، خربزه، هندوانه ، برنج، شاه بلوط و میوه های شیرین سازگار است.

- با انگور و توت فرنگی برای بیماری زکام خوب است

- با نان برشته کامل و پنیر تازه ، برای کم خونی خوب است

- با نان کامل و عسل و میوه های شیرین، برای سرماخوردگی خوب است

- با نان کامل و مربای به، ضد اسهال است

- با نان کامل و خامه شیرین ( عسل یا شکر) ، ضد گلو درد است

- با سیب زمینی تنور پز و پنیر ، برای دردهای کلیه و بیماریهای مثانه خوب است

- با نارنگی برضد انواع تب مناسب است

- با سیب درختی ، ضد فشار خون است

- با برنج پخته و پنیر ، ضد ضعف است

- با خرما ، ضد رماتیسم است

- با خرمالو ، ضد کولیت است

- با ماکارونی پخته و عسل غذای سهل الهضمی است

- با پامپلموس ( پرتغال امریکایی) ، ضد کم اشتهایی است

- با ماکارونی پخته و پنیر، ضد کمبود غذایی است

- با آلو ، ضد یبوست و انواع تب است

- با موز و کشمش و انجیر خشک، ضد نقرس است

- با توت فرنگی و خامه شیرین یا عسل، ضد سیاتیک است

- با لیمو ، ضد سرطان است

- با آناناس ، هلو و مارمالاد، ضد یبوست است

- با خربزه ، ضد اوره است

- با هندوانه، ضد نفریت است

- با هلو ، ضد سرطان و سل است

- با انجیر ، ضد اولسر معده استسیب زمینی :

ناسازگاریها:

سیب زمینی با نان - بلوط - برنج - لپه - لوبیا - لیمو - ذرت - ماکارونی - موز - باقلا - عدس و میوه های کال و ترش سازگار نیست.

سازگاریها:

سیب زمینی با کاهو - کرفس - هویج - چغندر - پرتغال - انگور - آناناس - ترب - کلم - زردآلو - روغن های نباتی مایع - مارمالاد - گوجه فرنگی - میوه های شیرین - پنیر - کره - سبزی - گل کلم - میوه های روغن دار - ترشی - گلابی و سیب درختی سازگار نیست.موادغذائی سازگار با نان :

نان با پنیر سازگار است و خوب ترکیب می شود.

با میوه های تازه - سبزیهای خوردنی - کاهو - پرتغال - نارنگی - هندوانه - خربزه - انگور - هلوی رسیده - گیلاس و آلبالوی رسیده - ازگیل رسیده - توت - آناناس - خرمالوی رسیده - انجیر - آلوی رسیده - انبه و پاپابا* سازگار است.

* پاپابا یا همان خربزه درختی که بسیار مفید و مقوی است ، دارای ویتامین های C, A, B2 میباشد و بهترین هضم کننده غذاست. در جنوب ایران نیز قابل کشت بوده و پس از 9 ماه کاشتن ، درخت حاصل می دهد.موادغذائی سازگار با کاهو :

لیمو - سیر - گوجه فرنگی - روغن های نباتی مایع - گردو - میوه زیتون - ترب - کرفس - هویج رنده شده - چغندر قرمز (لبو) - میوه نارگیل - سوس مایونز - شاهی - رازیانه - آرتیشو - سیب زمینی ترشی - گل کلم - شنگ - خیار - تره فرنگی - پایریکا( فلفل شیرین) - بادنجان - نان برشته - سیب زمینی و برنج پحته ( کته یا پلو).موادغذائی سازگار با گوجه فرنگی:

تمام سبزیها - نان - آرتیشو - موز - میوه های روغن دار - روغن های نباتی مایع - کره - پنیر - تخم مرغ - بادنجان - چغندر - هویج - گردو - لپه و لوبیا .موادغذائی سازگار با برنج:

گوجه فرنگی - سبزی - روغنهای نباتی مایع - پنیر - کره - میوه های روغن دار - کرفس - گل کلم - میوه های شیرین - مارمالاد - مربا - ترشی - هویج - شلغم - ترب و عسل .موادغذائی سازگار با خرمالو:

پرتغال - انگور - گلابی - آلو - گیلاس - خربزه - هندوانهموادغذائی که با یکدیگر نمی سازند:

نان با سیب زمینی - برنج با ماکارونی - روغن های مایع نباتی با عسل یا انجیر - خرما با سالاد سبزیها - انجیر با گوجه فرنگی یا آرتیشو - مارمالاد با حبوبات و بقولات - مربا و ترشی با کلم - عسل با اسفناج - پرتغال و نارنج با بادام - و انواع گوشت با میوه ها سازگار نیستند.چند نکته جالب:

* پیاز ار لحاظ میکروب کشی در درجه اول است، سیر در درجه دوم ، ترب سیاه در درجه سوم و چهارم فلفل قرمز.

* اگر میخواهید میکروبهای دهان شما از بین برود، روزی یک پیاز را از یک تا پنج دقیقه بجوید.

* پیاز خام یا پخته با آب لیمو برای معالجه آسم و برونشیت خوب است.

--------------------------

عکسها در ادامه مطلبه.....

 

 


ادامه مطلب
نوشته شده در جمعه شانزدهم بهمنماه سال 1388 ساعت 09:16 توسط شهره آفاق نظرات | |قالب جدید وبلاگ پیچك دات نت